Rea terug op de hoogste trede
Tijdens een zon overgoten race op Imola in Italie. Bracht Jonathan Rea met een overwinning in race één zijn Castrol Honda terug op de hoogste trede van het podium.
Jonathan Rea
De 24 jarige Noord Ier, die vorig jaar minder geluk had op Imola (geblesseerd), maakte een droom-return met een overwinning in race één. Met nog vier ronden te gaan en een voorsprong van 3.5. sec op Checa viel Rea in in race twee helaas uit door een defecte accuaansluiting. Checa won die tweede race (derde in race één) gevolgd door Haga (ook tweede in race één) en Camier pakte de laatste podiumplek in race twee.
De ontwikkelingen voor het seizoen 2012 zijn al in volle gang. Rea en Xaus gebruikte op Imola voor het eerst het “Ride by wire” systeem op de Fireblade. Een ultieme test van een nieuwe ontwikkeling op de “Race Blade” die in straat versie op vrijdagavond op Imola onthuld werd.
Jonathan Rea: 1st-DNF.
Race één was voor mij behoorlijk emotioneel gezien mijn herstelperiode. Vorig seizoen eindigde het hier voor mij. De credits gaan naar mijn familie, mijn vrienden, mijn vriendin en natuurlijk mijn team die er voor gezorgd hebben dat ik de hoogste trede van het podium heb kunnen pakken. De teleurstelling van vorig jaar is een grote motivatie voor dit jaar geweest. Race twee ging heel erg goed en was zeer teleurgesteld door de finish toch niet te halen. Ik wist dat de jongens achter mij behoorlijk aan het pushen waren maar ik reed behoorlijk comfortabel op kop. Wij kwamen van ver en laat de teleurstelling van race twee voor wat hij is. Een kapotte accu-aansluiting gooide roet in het eten maar eigenlijk heb ik twee goede races gereden. Het grootste resultaat was de door ontwikkelde electronica. Waar ik het team niet genoeg voor kan bedanken is het vertrouwen in mij door steeds door te ontwikkelen. Er zijn ook ontwikkelingen op vlakken buiten de electronica wat veel vertrouwen geeft voor de volgende race op Magny-cours aankomende zondag.