Tweede plaats voor Bos in Race Of Champions!
Kervin Bos heeft met een tweede plaats afscheid genomen van het ONK-seizoen. De Yamaha coureur van het Van der Heijden Motors Racing Team werd zondag op het TT Circuit Assen tweede en eist daarmee de vierde plaats in het Supersport eindklassement op. ‘Bossie’ nam zondag ook meteen afscheid van het ONK-circuit: volgend seizoen gaat hij een stap hogerop.
Kervin Bos
“Klopt”, vertelt de Van der Heijden-Yamaha rijder zelf. “Dat is de insteek: we gaan een hoger niveau opzoeken. Welke klasse, welk kampioenschap – dát weten we nog niet, maar ik hoop het ONK wel achter me te laten. Ik ben enorm tevreden met hoe het team functioneert en met hoe we dit seizoen gepresteerd hebben, maar we doen deze sport om hogerop te komen. Ik denk dat de tijd rijp is om een nieuwe stap te zetten.”
Superspannend gevecht
Over de race van zondag is Bos optimistisch. Hij vocht op het TT Circuit Assen een mooi gevecht uit met Stuart Voskamp, maar pech stond een zege in de weg.
“We hadden ons voorgenomen rustig te starten, vanwege de wat zachtere banden. Ik heb de eerste rondjes voorzichtig gereden, maar toen ik eenmaal met Voskamp in gevecht raakte, is het echt een mooie strijd geworden. We hebben elkaar vier, vijf keer ingehaald. In de allerlaatste ronde zat ik een meter of tien achter hem, perfect om hem er in de GT uit te remmen. Maar: we stuitten op een paar achterblijvers. Voskamp viel zelfs en ik moest vol in de remmen. Ik verloor zeker vijf, zes seconden, waardoor Leon Bovee kans zag voorbij te schieten. Ik kwam nét tekort om hem nog terug te pakken. Een zuur einde van zo’n mooie race. Voskamp en ik hadden het perfect opgebouwd, we reden goede rondetijden en vochten op het scherpst van de snede, het was superspannend. Dat het dan zo eindigt, is enorm jammer.”