Voorsprong Sofuoglu, terwijl Pirro Imola thriller wint
Hannspree Ten Kate Honda’s Michele Pirro pakte vandaag in Imola in Italië, in de race van de 12e ronde van het seizoen, zijn eerste World Supersport overwinning. Zijn teamgenoot en klassementleider Kenan Sofuoglu werd tweede, maar het verhaal had heel anders kunnen zijn.
World Supersport podium Imola
Sofuoglu, die de 19 ronden tellende race vanaf de pole position gestart was, wisselde in de eerste ronden van de race regelmatig van positie met zijn enige kampioenschaprivaal Eugene Laverty, die, met nog twee races te gaan, met een achterstand van 12 punten naar Italië was gekomen.
Het Honda duo was zo dominant, dat beide rijders al snel een gat van zeven seconden sloegen op de rijders in de groep achter hen, waaronder Pirro, die ook vanaf de voorste rij op de grid gestart was.
Sofuoglu en Laverty speelden op hoge snelheid een kat- en muisspel, waarbij geen van beide rijders in de 19 ronden tellende race in staat bleek om een gat van meer dan 0,3s te slaan. Het resultaat van de race en, waarschijnlijk, het kampioenschap zou op de laatste ronde neerkomen.
Sofuoglu reed geweldige lijnen, teneinde Laverty ervan te weerhouden de leiding in de wedstrijd over te nemen, een positie die Laverty hard nodig had om zijn kansen op de titel te vergroten. Maar in de laatste chicane maakte de Ierse rijder een optimistische move, als gevolg waarvan hij de voorkant van zijn CBR600 verloor en Sofuoglu in zijn val meenam.
Terwijl beide rijders hun machines weer op de baan probeerden te krijgen, was het Pirro die langs hen heen reed en - nadat hij de op de derde plaats rijdende Chaz Davies, die in de laatste ronde met een technisch probleem uitviel, had ingehaald - als eerste de zwart-wit geblokte vlag passeerde.
Sofuoglu en Laverty konden weer opstappen en passeerden de streep respectievelijk als tweede en derde, waardoor het verschil in punten – op weg naar de laatste race, die komend weekend in Magny-Cours in Frankrijk wordt verreden – 16 is in plaats van 17, ingeval zij als eerste en tweede gefinisht zouden zijn.