Covena niet tevreden na eerste dag in Imola
Een nieuw circuit en dan ook nog eens moeilijke omstandigheden zorgden ervoor dat Tony Covena zijn goede resultaat op de Nürburgring nog geen goed vervolg kon geven. De Econom Yamaha rijder bleef op een wat teleurstellende 20e plaats steken.
Tony Covena (foto: Rick Jansen)
De omstandigheden waren niet makkelijk voor de Tony Covena. De Hagenaar moest in de eerste vrije training het best listige circuit onder de knie zien te krijgen om daarna in de kwalificatie een stap voorwaarts te kunnen zetten. Pluvius was Covena echter niet goed gezin want de EK Superstock 600 kwalificatie was een overwegend natte kwalificatie waarbij de baan niet nat genoeg was voor regenbanden waardoor men op de normale banden reed en dus veel minder grip tot hun beschikking hadden.
Helaas voor Covena zijn er ook nog eens een acht voornamelijk Italiaanse wildcards die het Imola circuit goed kennen en dus snellere tijden dan de Yamaha rijder op de klokken kunnen zetten. Al met al heerst er een gevoel van ontevredenheid maar tegelijk weet men dat het vandaag gewoon even niet mee zat.