Alstare Suzuki: €˜Neukirchner is afspraken niet nagekomen\'

Dat de samenwerking tussen Max Neukirchner en het Alstare Suzuki team onlangs is beëindigd werd afgelopen dagen al duidelijk nadat de eerste geruchten opdoken dat de 26 jarige Duitser het komend seizoen de nieuwe teamgenoot gaat worden van Jonathan Rea bij het HANNspree ten Kate Honda Team. Het Alstare Suzuki team komt nu in een officiële verklaring met hun verhaal over de ontstane breuk.

Het Belgische team laat in de uitgebrachte verklaring weten dat de samenwerking met Max Neukirchner per direct beëindigd is en geeft hiervoor als reden aan dat de Duitse coureur zijn afspraken niet nagekomen is.

Het contract van Neukirchner liep tot 2010 en zou op 30 september automatisch verlengd worden volgens het bericht, maar door de vele blessures die de Duitser dit seizoen had opgelopen, wilde het Alstare Suzuki team graag eerst een gesprek voeren met de Duitser, die op de zondag tijdens het raceweekend op Imola ook heeft plaatsgevonden. Tijdens dit gesprek heeft Alstare Suzuki teameigenaar Francis Batta laten weten dat het contract niet onder dezelfde voorwaarden voortgezet kon worden, gezien de lichamelijke conditie van de Duitse coureur en de twijfels over het verdere herstel.

Alstare Suzuki wilde in Imola graag een bevestiging van de Clinica Mobile, waarvoor Neukirchner nogmaals medisch gekeurd zou worden om zodoende te kunnen vaststellen of hij dit seizoen nog in actie zou kunnen komen voor het Belgische team. De uitslag van deze medische keuring pakte echter negatief uit voor de Duitse coureur, want volgens de medische staff van dr. Costa, zou de revalidatie langer duren dan in eerste instantie was voorspeld, en was het nog maar de vraag hoe de fysieke omstandigheden van Neukirchner op lange termijn zouden zijn.

Volgens het Alstare Suzuki team, zouden ook de doktoren van het ziekenhuis in Chemnitz, waar Neukirchner na de medische keuring op Imola nogmaals is gekeurd, ook geen verantwoordelijkheid willen nemen als Neukirchner dit jaar nog zou gaan racen.

Door deze uitslag wilde het Alstare Suzuki team in Luik nogmaals een gesprek aangaan met de Duitser over het contract voor 2010, maar Neukirchner is niet op deze afspraak komen opdagen, dit is dan ook de reden geweest voor het Belgische team om de samenwerking met Neukirchner per direct stop te zetten.

Verwacht wordt dat Alstare Suzuki binnenkort bekend zal maken dat Sylvain Guintoli de plaats in gaat nemen van de vertrekkende Neukirchner en dat ook de huidige sponsor van de Fransman in het British Superbike kampioenschap, Worx, in 2010 een prominente plaats in zal nemen op de motoren van het Belgische team.

Nieuws

donderdag 9 mei 2013
dinsdag 30 april 2013
donderdag 25 april 2013
donderdag 18 april 2013


Uitslagen/Agenda