Checa op kop in deels vochtige eerste trainingen op de Nürburgring
Na een prachtige donderdag met weinig wind en veel zon was het vrijdagochtend even slikken voor de deelnemers van het World Superbike raceweekend op de Nürburgring want pluvius zorgde voor wat nattigheid.
Carlos Checa (foto: Donnyfoto.com)
Nadat alle hospitalities en pitboxen waren ingeruimd keken de rijders uit naar een raceweekend met grotendeels mooi weer maar op vrijdagochtend roerde de Eifel al zijn staart. Vroeg in ochtend begon het wat te spetteren en dat bleef een groot deel van de ochtend het geval waarbij het van tijd tot tijd wat harder of wat zachter regende. Tegen de tijd dat de World Superbike rijders de baan op gingen was er al een beetje een droge lijn en begon de zon door te komen.
EK Superstock 600
Alex Schacht voelde zich het beste thuis op de natte baan. De Deen was het eerste kwartier de snelste man totdat hij onderuit schoof. Schacht probeerde het later nog een keer maar ging toen nogmaals onderuit waarna een bezoek aan het medisch centrum noodzakelijk was, of en zo ja wat de Deen heeft opgelopen is nog niet bekend.
Na Schacht nam Giuliano Gregorini het heft in handen en wist ook de Belg Gauthier Duwelz, die in Silverstone nog zijn enkel brak, zich voorin te melden. Uiteindelijk was het Daniele Beretta die met een 2’22.510 de snelste tijd wist te noteren. Beste Nederlander werd Michael van der Mark met een tiende tijd. Tony Covena werd 13e en Tristan Lentink reed zich naar een 22e tijd.
World Supersport
Van de Supersport mannen was het Sam Lowes die het beste uit de startblokken kwam na de maand vakantie. Alleen in de eerste paar minuten zagen we James Ellison bovenaan staan maar de rest van de sessie was het alleen nog maar Lowes.
De Parkalgar Honda rijder was met zijn tijd van 2’14.167 bijna drie seconden sneller dan Kawasaki rijder David Salom. Ook derde man Luca Scassa had een aardige achterstand, namelijk 4,4s op Lowes en 1,8s op Salom. Grote verschillen tussen de top drie maar daarachter zit het dicht op elkaar met Gino Rea op plaats voor Pawel Szkopek.
Kervin Bos deed het niet verkeerd in de regen. De Nederlander wist zich enige tijd in de top tien te handhaven maar zakte daarna langzaamaan naar een 19e plaats waarbij hij overigens wel voor Hannspree Ten Kate Honda rijder Fabien Foret en Benjan rijder Robbin Harms staat.