Nieuwe Ducati pas in 2013 naar WK Superbike
Al geruime tijd wordt er achter de schermen gewerkt aan een nieuwe Ducati Superbike. De machine zal in november tijdens de Eicma worden gepresenteerd maar zal pas in 2013 naar het WK Superbike komen.
De huidige Ducati 1198 Superbike draait al weer aardig wat jaartjes mee en dus werd het tijd voor een nieuw model. In de loop van dit jaar verschenen her en der al wat foto’s en specificaties van de machine die door de pers al was omgedoopt tot Super Quadrata of Xtreme.
De nieuwe machine zal van 10-13 november te zien zijn tijdens de EICMA in Milaan maar Ducati komt nu alvast met de onthulling van de officiële naam voor de machine: de 1199 Panigale. De naam, waarmee Ducati breekt met de traditie om de Superbikes alleen de aanduiding van de cilinderinhoud te geven, is afgeleid van de wijk Borgo Panigale net buiten Bologna waar de fabriek van Ducati is gevestigd.