Redelijk goed nieuws voor Rea - update: video van de crash

Na op hoge snelheid van zijn in brand staande Castrol Honda te zijn gestapt was het geruime tijd onduidelijk wat de Noord-Ier aan dit akkefietje had overgehouden. Gelukkig was er goed nieuws van de doktoren.

Jonathan rea

Aan het begin van de middagsessie op de tweede dag van de WK Superbike test op Phillip Island kreeg Jonathan Rea te maken met een olielekkage waardoor zijn Castrol Honda in brand vloog. Rea moest daarop op zeer hoge snelheid van de machine springen om erger te voorkomen en bezeerde bij de tuimeling zijn linker hand.

De Noord-Ier werd vervolgens naar het ziekenhuis vervoerd waarna al snel geruchten gingen over een dubbele polsbreuk wat dan zou betekenen dat Rea enige tijd uitgeschakeld zou zijn. Gelukkig blijkt het niet zo erg te zijn want nadat de doktoren eindelijk een goede scan konden maken bleek er niets gebroken te zijn, in ieder geval niet in zijn pols. Desondanks is zijn deelname aan de races nog niet helemaal zeker.

“Ik sprong op hoge snelheid van de motor, iets van rond de 200 km/u, en maakte me daarna het meest zorgen om het mogelijk weer blesseren van mijn hand. Alle röntgenfoto’s en CT scans lieten echter geen breuken in mijn pols zien maar misschien is er wat gebroken aan de rand van mijn linkersleutelbeen waarvan ik hoop dat dat een eerdere blessure is,” vertelde Rea. “Ik hoop vandaag uit het ziekenhuis te mogen en vrijdag aan de training te kunnen beginnen zodat we kunnen zien hoe het gaat. Ik ben zeer optimistisch want ik kan beide handen, die het flink te verduren kregen bij de crash, goed bewegen. Als we de zwellingen tot een minimum kunnen houden en zonder te veel problemen met de motor kunnen rijden dan zal ik zondag gewoon van start gaan en hard mijn best gaan doen.”


Nieuws

woensdag 9 mei 2012
maandag 7 mei 2012
donderdag 3 mei 2012
woensdag 18 april 2012

Uitslagen/Agenda

zaterdag 26 mei 2012
19:45 - 20:30
Eerste vrije training
23:30 - 00:15
Eerste kwalificatie
zondag 27 mei 2012
17:45 - 18:30
Tweede kwalificatie
20:30 - 21:15
Tweede vrije training
23:00 - 23:50
Superpole 1, 2 & 3
maandag 28 mei 2012
17:20 - 17:35
Warm-up
20:00 - 20:45
Race 1
23:30 - 00:15
Race 2