Smrz ook het snelst in QP2 op Donington Park
De tweede World Superbike kwalificatie op het circuit van Donington Park werd op zaterdagochtend verreden onder zonnige maar nog steeds frisse weersomstandigheden. Na een spannende strijd aan de kop was het opnieuw Jakub Smrz die de snelste tijd liet noteren.
Jakub Smrz
Direct vanaf het begin was het duidelijk dat de condities op zaterdagochtend aanzienlijk beter zijn dan tijdens de openingsessie op vrijdag – veel minder wind en iets hogere temperaturen.
Al na 8 minuten is het Tom Sykes die met een rondetijd van 1’29.156 de tot dan toe snelste rondetijd van Jakub Smrz uit de vrijdagsessie weet te verbeteren. Diverse coureurs verbeteren daarna hun eigen rondetijden maar de snelste tijd blijft vervolgens bijna een half uur staan totdat eerst Leon Camier de lijst aanvoert met een snelste rondetijd van 1’29.101 en enkele minuten later Marco Melandri er nog een schepje bovenop doet en de Suzuki coureur terug verwijst naar de tweede plaats op de lijst.
Het blijft daarna stuivertje wisselen binnen de top tien en met nog vier minuten te gaan is het wederom Sykes die met een snelste ronde van 1’28.877 niet alleen als eerste coureur de 1’29 grens doorbreekt maar ook weer de lijst aanvoert. Smrz doet vervolgens een aantal verwoede pogingen, verbeterd een aantal keren zijn tot dan toe snelste tijd maar het lukt de Tsjech pas in de allerlaatste ronde Sykes terug te verwijzen naar de tweede plaats. Checa komt in de laatste minuten nog sterk naar voren en weet net als Smrz en Sykes ook onder de 1’29 grens te duiken.
Het BMW Motorrad Motorsport duo Leon Haslam en Marco Melandri laat zich gedurende de gehele sessie ook voorin het veld zien. De Engelsman en de Italiaan moeten uiteindelijk genoegen nemen met de vierde en vijfde plaats op de lijst. Camier zakt in de laatste minuten terug naar de zesde plaats op de lijst gevolgd door Fabrizio, die na een onschuldige schuiver halverweg de sessie sterk terugkomt. Honda World Superbike coureur Jonathan Rea plaatste zich als achtste.
Chaz Davies en Max Biaggi, die zich in de laatste minuten nog aanzienlijk wist te verbeteren na zich lange tijd in de gevarenzone te staan voor plaatsing voor de later op de dag te verrijden Superpole, sluiten de top tien.