Succesvolle test voor Rea en Aoyama
Als afronding van het 2011 seizoen en natuurlijk ter voorbereiding op het nieuwe seizoen bracht het Castrol Honda team met Jonathan Rea en Hiroshi Aoyama drie dagen door op het Losail circuit in Qatar.
Hiroshi Aoyama
Voor de laatste keer dit jaar kwam het Castrol Honda team in actie. Het team van de neven Ten Kate pakte het vliegtuig naar Qatar om daar drie dagen te testen met Jonathan Rea en zijn nieuwe teamgenoot Hiroshi Aoyama. Het team had voor Qatar gekozen na de koude en verregende tests in het najaar van 2010 en het voorjaar van 2011, in Qatar kon tenminste onder goede omstandigheden getest worden.
Rea, weer rijdend met het nummer 65, gebruikte de test om een nieuwe achterbrug, Öhlins vering en andere chassis onderdelen uit te proberen. Aoyama, rijdend met het nummer 4, gebruikte de test om comfortabel te raken mat de Honda CBR1000RR machine en de Pirelli banden. Vanwege het testverbod, dat van 1 december tot 15 januari loopt, zal het team begin volgend jaar weer in actie komen, dan tijdens een test op Phillip Island.
“We hebben veel kunnen doen deze drie dagen en hebben de test afgesloten met twee lange runs en dat was best zwaar met deze hitte. Het was echter een zeer productieve test en ik kijk er al naar uit om de volgende test met mijn favoriete combinatie van onderdelen te beginnen want daar zijn we hier niet meer aan toe gekomen,” vertelde Rea. “We hebben de motor op enkele punten toch wel flink veranderd om zo het verschil tussen de verschillende afstellingen te kunnen voelen en iedereen heeft zijn werk uitstekend gedaan. Het was ook weer fijn om op dit circuit te rijden, ik vind het wel leuk hier en ik kijk er naar uit om in januari weer op de motor te stappen.”