Valt Haga toch buiten de boot?
Er gingen geruchten dat Noriyuki Haga in 2012 weer op een Ducati actief zou zijn in het World Superbike kampioenschap maar het balletje is de afgelopen tijd iets anders gaan rollen en de Japanner dreigt nu wellicht met vervroegd pensioen te moeten gaan.
Noriyuki Haga (donnyfoto.com)
Begin december doken er geruchten op dat Daniele Carli, een van de twee mannen achter het Pata Aprilia team en voorheen de teambaas van DFX Ducati, de knoop had doorgehakt. Er zou met de ‘oude’ Ducati’s gereden gaan worden en Noriyuki Haga zou deze machine gaan bemannen. (Zie dit artikel.)
Sindsdien is het balletje echter anders gaan rollen en komen er vanuit Italië berichten dat er toch met Aprilia’s gereden gaat worden en dat Lorenzo ‘Zorro’ Zanetti, die het afgelopen seizoen een BMW S 1000 RR in de Superstock 1000 klasse uitkwam, de RSV4 zal gaan bemannen.
Naar het schijnt heeft Haga te hoog spel gespeeld door te hoge eisen te stellen voor het komende seizoen waarna het niet moeilijk was voor Pata baas Remo Gobbi om voor de bij hem in de buurt wonende Zanetti te kiezen, onder meer omdat Gobbi al langere tijd weg is van deze jonge Italiaan.