Video: Sykes naar de pole tijdens 'natte' Superpole
Lichte regen zorgde ervoor dat de Superpole op het Misano World Circuit Marco Simoncelli als een ‘wet’ Superpole werd verreden. Na de twee sessies was het Tom Sykes die er voor de vijfde keer dit seizoen met de pole vandoor ging. Carlos Checa en Marco Melandri faalden en zullen vanaf de vierde startrij moeten starten.
Tom Sykes (donnyfoto.com)
Een twintig minuten voor aanvang van de Superpole begon het licht te regenen waarna de organisatie besloot om de Superpole nat te verklaren. De regen had echter niet echt doorgezet waardoor het circuit zelf nog vrij droog was aan gezien de tempraturen aan de hoge kant zijn.
Vanaf de start van de eerste van twee sessies – bij een natte Superpole worden er twee sessies van 20 minuten verreden i.p.v. van drie kortere sessies - gingen de tijden dan ook in rap tempo omlaag nadat rijders het vertrouwen in de baan hadden herwonnen en het beetje nattigheid dat er lag was weg gereden.
In de beginfase waren er snelle tijden voor Jakub Smrz en Sylvain Guintoli maar ook zagen we gedurende de sessie Ayrton Badovini, Max Biaggi, Jonathan Rea en Tom Sykes naar de snelste tijd komen waarbij Rea en Sykes, die pas na enkele minuten de baan opgingen, in de eindefase van de eerste sessie duidelijk het sterkst waren.
Sykes was uiteindelijk het snelste met een tijd die nog vrij dicht in de buurt van die uit de tweede kwalificatie kwam. De Kawasaki rijder was 0,283s sneller dan Rea met daarachter een derde tijd voor Davide Giugliano. Guintoli, Badovini, Smrz, Leon Haslam en Eugene Laverty zijn de andere die doormogen naar de tweede sessie.
Matteo Baiocco, Biaggi, Loris Baz, Michel Fabrizio, Marco Melandri, Leon Camier, Lorenzo Zanetti en Carlos Checa waren niet snel genoeg en zullen de plaatsen op de derde en vierde startrij onder elkaar verdelen waarbij Melandri en Checa dus vanaf de vierde startrij zullen starten.