Vijftiende pole voor Sykes op Donington Park

Mister Superpole Tom Sykes heeft zijn naam opnieuw waar gemaakt op het circuit van Donington Park door de vierde pole van het seizoen en de vijftiende uit zijn carrière voor zich op te eisen. Sylvain Guintoli en Eugene Laverty vergezellen de Kawasaki coureur op de eerste startrij.

Tom Sykes (foto:Tiny Kolsters)

Superpole 1:
Het is Jonathan Rea die het eerst de lijst aanvoert met een snelste ronde van 1’28.671 maar even later is het Tom Sykes die twee keer de tijd van de Pata Honda coureur weet te verbeteren en met een snelste ronde van 1’28.194 naar de eerste plaats komt.

Niemand komt vervolgens meer aan de tijd van de Kawasaki coureur. Chaz Davies komt het dichtst in de buurt en noteert de tweede tijd gevolgd door Leon Camier, Davide Giugliano, Loris Baz, de naar de zesde plaats teruggezakte Guintoli en Marco Melandri.

De achtste tijd wordt gereden door Niccolò Canepa gevolgd door de snelste man van de eerste minuten Rea, de op het laatste moment naar de elfde plaats geklommen Jules Cluzel en Eugene Laverty.

De laatste actie van Cluzel zorgt er voor dat Leon Haslam zakt naar de dertiende positie en zich samen met Ayrton Badovini en Michel Fabrizio niet weet te kwalificeren voor de tweede sessie.

Superpole2:
Het is Sykes die meteen een snelle ronde op de klok zet en direct de lijst aanvoert met een snelste ronde van 1’27.560 gevolgd door Guintoli met een tijd van 1’27.836 en Laverty  die een rondetijd laat noteren van 1’28.206.

Het drietal wacht vervolgens geduldig af wat de concurrentie doet maar het is niet nodig om weer naar buiten te gaan. 

Giugliano komt het dichts in de buurt met een snelste ronde van 1’28.206 gevolgd door Davies, Camier, Canepa en Melandri. De Italiaanse BMW coureur ontbreekt het vervolgens niet aan geluk als hij zijn tweede snelle ronde in rook op ziet gaan door een foutje. Achter Melandri doen vervolgens Rea en Checa een verwoede poging om uit de gevarenzone te komen en hun plek voor de derde sessie veilig te stellen. Tot grote opluchting van Melandri slaagt het tweetal er niet in waardoor hij - ook Rea die negende blijft-  alsnog door gaat naar de derde Superpole kwalificatie, iets dat Checa, Cluzel en Baz niet lukt.

Superpole 3:
Het is opnieuw Sykes, ja wie anders, die meteen een snelle ronde op de klok zet en de lijst aanvoert. Guintoli lijkt nog even in de buurt te komen maar de Kawasaki coureur laat het niet bij die ene snelle ronde en gaat er in zijn tweede ronde nog een keer goed voor zitten om een rondetijd van 1’27.378 op de klok te zetten. Het is na een paar minuten eigenlijk al duidelijk dat niemand deze ongelofelijke snelle tijd meer zal verbeteren en de Kawasaki coureur zijn vijftiende pole al binnen heeft.

Inderdaad komt niemand meer in de buurt, en is het Guintoli die met zijn snelste rondetijd van 1’27.716 gereden in de eerste minuten de tweede plaats op de grid veilig weet te stellen. Met een snelste ronde van 1’28.014 weet Laverty de laatste plaats op de eerste startrij voor zich op te eisen.

De tweede startrij op het circuit van Donington Park wordt zondag gevormd door Rea, Camier en Melandri terwijl Davies, Giugliano en Canepa, die in zijn laatste snelle ronde nog even in de fout ging, de derde startrij vormen voor de twee op zondag te verrijden races.


Nu in de Racesport webshop

T-Shirt TT-Circuit Assen Blauw
T-Shirt 10 juli Blauw T-Shirt 10 juli Blauw
T-Shirt 10 juli Grijs

Reacties

Door: dannygsxRR
op: zaterdag 25 mei 2013 17:23:27

Haha! Ik dacht te lezen: 15e plek voor sykes ipv pole. Dat zou een spannende inhaarace zijn geworden Hoop 2 x 25pnt voor sykes!!

Door: erwinzx10
op: zaterdag 25 mei 2013 17:32:16

en dan starte sykes zijn aanval op de snelste ronde pas nadat hij al 2ronden had gereden op de qualifyer!anders had er nog meer in gezeten.hij remde het achterwiel wel 25cm van de grond!!weeral super mooie beelden vol driften!!ohja en ook nog vele wheelies na afloop...motogp mannen mishien iets voor julie??

Door: Storm
op: zaterdag 25 mei 2013 17:45:06

Gelukkig heeft Eurosport de rechten en is er morgen op Eurosport en Eurosport2 heel de dag fucking tennis!!!!!!!! Iemand nog suggesties waar het wel te zien is??

Door: erwinzx10
op: zaterdag 25 mei 2013 18:34:13

nogmaals...vipbox

Nieuws

donderdag 9 mei 2013
dinsdag 30 april 2013
donderdag 25 april 2013
donderdag 18 april 2013


Uitslagen/Agenda

vrijdag 24 mei 2013
12:45 - 13:30
Eerste vrije training
16:30 - 17:15
Eerste kwalificatie
zaterdag 25 mei 2013
10:45 - 11:30
Tweede kwalificatie
13:30 - 14:15
Tweede vrije training
16:00 - 16:50
Superpole 1-2-3
zondag 26 mei 2013
10:20 - 10:35
Warm-up
13:00 - 13:40
Race 1
16:30 - 17:10
Race 2