WSBK: Fabrizio ook snelste in kwalificatie

Michel Fabrizio wist wederom het aanwezige publiek op de banken te krijgen toen de Italiaan in de laatste fase van de kwalificatie naar de snelste tijd wist te komen.

In de enige kwalificatie sessie die de WK Superbike rijders dit weekend voorgeschoteld krijgen was het Ten Kate rijder Jonathan Rea die als eerste naar de snelste tijd wist te komen, daarna zagen we Rea, Shane Byrne, Leon Haslam en ook Ben Spies elkaar afwisselen aan de kop voordat Byrne wat langer bovenaan bleef staan.

Byrne werd door Spies terugverwezen naar de tweede plaats waarna Spies zijn eigen tijd nog een keer wist te verbeteren. De Texaan bleef echter niet lang op kop want met nog drie minuten te gaan was het Michel Fabrizio die, net als in de eerste training, de snelste tijd van de sessie wist te noteren toen hij een 1'49.026 wist te noteren.

De Xerox Ducati rijder was daarmee 0,039s sneller dan Rea die op het laatst ook nog voor Spies wist te komen, Byrne was goed voor de vierde tijd. Noriyuki Haga leek lange tijd niet in de top tien te kunnen komen maar in de laatste tien minuten schoot de Japanner toch nog naar een vierde en uiteindelijk vijfde tijd.

Achter Haga was het Marco Simoncelli die een hele sterke indruk maakte met een nette zesde tijd. De regerend 250cc wereldkampioen was daarmee een halve seconde sneller dan zijn meer ervaren teamgenoot Max Biaggi die in deze kwalificatie de 15e tijd noteerde.

Naast Simoncelli zullen ook Yukio Kagayama, Ryuichi Kiyonari, Carlos Checa, Jakub Smrz, Haslam, Lorenzo Lanzi, Matthieu Lagrive, Troy Corser, Biaggi, Tom Sykes, Broc Parkes, Karl Muggeridge, Fonsi Nieto en Ruben Xaus aan de Superpole mogen mee doen. Of Smrz zal kunnen rijden is nog even de vraag, de Tsjech kwam in de eindfase ten val en had duidelijk pijn aan zijn linkerbeen.

Uitslag kwalificatie

Nieuws

woensdag 9 mei 2012
maandag 7 mei 2012
donderdag 3 mei 2012
woensdag 18 april 2012

Uitslagen/Agenda

zaterdag 26 mei 2012
19:45 - 20:30
Eerste vrije training
23:30 - 00:15
Eerste kwalificatie
zondag 27 mei 2012
17:45 - 18:30
Tweede kwalificatie
20:30 - 21:15
Tweede vrije training
23:00 - 23:50
Superpole 1, 2 & 3
maandag 28 mei 2012
17:20 - 17:35
Warm-up
20:00 - 20:45
Race 1
23:30 - 00:15
Race 2