Zodra de baan weer goed genoeg was om op te rijden ging de WK Supersport sessie van start met een vrije training. Voorzichtig aan begonnen de rijders het circuit te verkennen waarbij de grote namen eerst nog even binnen bleven om te kijken hoe het zou gaan.
Joan Lascorz ging al wel snel de baan op en kwam als eerste met een snelle tijd over start-finish waarna na de eerste tien minuten nog flink wat rijders volgden. Daarna vond Kenan Sofuoglu t tijd worden om de baan op te gaan en de Turk wist al snel de tijd van Lascorz, die op dat moment weer op kop stond, te verbeteren om vervolgens ronde na ronde steeds wat sneller te gaan.
Zo halverwege de sessie kwam ook Cal Crutchlow naar buiten, met zijn tweede ronde kwam de Brit naar de tweede tijd en een ronde later zat de Yamaha rijder al een kleine halve seconde onder de tijd van de Ten Kate rijder. Crutchlow zou daarna zijn tijd nog een aantal keer weten te verbeteren voordat, met nog twee minuten op de klok Sofuoglu nog even een snellere tijd wist te noteren.
Crutchlow was echter nog op de baan en was een minuut later al weer ruim zes tienden sneller om uiteindelijk met zijn laatste ronde zijn tijd nog met 0,050s te verbeteren waarbij hij op een 1'52.751 uit kwam en darmee 0,483s sneller was dan de Turk en een dikke twee seconden sneller dan Lascorz die de derde tijd noteerde. Eugene Laverty werd op 2,5s vierde voor Michele Pirro, Mark Aitchison, Massimo Roccoli, Andrew Pitt, Anthony West nieuwkomer Chaz Davies.
De Nederlanders deden in het begin van de sessie goed mee en zaten onder of net boven top tien posities. Naarmate de sessie vorderde zakten Barry Veneman en Arie Vos echter naar respectievelijk de 19e en 25e positie.
Uitslag eerste vrije training