Foret op pole op de Nürburgring
Met crashes voor Fabien Foret en Florian Marino in de tweede vrije training begon de zaterdag niet zo goed voor het Hannspree Ten Kate Honda team maar Fabien Foret maakte alles goed door in de middag de pole te pakken.
Fabien Foret (donnyfoto.com)
Het Hannspree Ten Kate Honda team had aardig wat werk te verrichten na de tweede vrije training eerder vandaag want Fabien Foret en Florian Marino kwamen in de eindfase binnen een minuut van elkaar ten val. De crash van Foret was na de tweede kwalificatie echter al weer vergeven en vergeten want de Fransman reed de Ten Kate Honda naar zijn tweede pole van dit seizoen.
In het begin van de kwalificatie was het Gino Rea die al vrij snel onder de snelste tijd van Sam Lowes uit de eerste kwalificatie wist te komen. De Step Racing Honda rijder bleef met die tijd een half uur op kop staan voordat Foret 0,480s sneller rond ging en daar had Rea geen antwoord op.
Rea had ook geen antwoord op een snelle tijd van Chaz Davies. De voor ParkinGo Yamaha rijdende klassementsleider kwam nog vervaarlijk dichtbij Foret maar kwam er gelukkig voor Ten Kate en Foret niet voorbij.