Sitemap Racesport.nl

Voorbeschouwing Iveco Australian Grand Prix

Het is weer tijd met de overzeese races te beginnen met die op het altijd spectaculaire Phillip Island in Australië, een circuit dat veel rijders tot hun favorieten rekenen.

Login: Onthoud mij Inloggen Wachtwoord vergeten Registreren
Links / partners PDA RSS Contact Adverteren
Home
MotoGP
Superbikes
ONK
KNMV Cup
AMA
BSB
IDM
EK
Endurance
Minibikes
SOBW & SBO
Spaans open
Algemeen
Teambericht
Op TV
Uitslagen
Standen
Kalender
Columns
Historische verhalen
Gratis nieuwsbrief
inschrijven nieuwsbrief
Poll
Lukt het Spies om dit seizoen al te winnen?
ja
nee
misschien podium
net top vijf
stem
RSS feed op racesport.nl
Disclaimer
Voorbeschouwing Iveco Australian Grand Prix Ga Terug  

Het is weer tijd met de overzeese races te beginnen met die op het altijd spectaculaire Phillip Island in Australië, een circuit dat veel rijders tot hun favorieten rekenen.

Klik hier voor vorige pagina. (Foto(29218, Voorbeschouwing Iveco Australian Grand Prix )
MotoGP
Voor de eerste keer in tien jaar wist regerend kampioen en klassementsleider Valentino Rossi in Estoril niet op het podium te komen, de Italiaan kon geen vuist maken en werd met 23 seconden achterstand vierde. Zijn grote rivaal van dit seizoen, Jorge Lorenzo, was voor de tweede opeenvolgende keer succesvol op het Portugese circuit waar hij vorig jaar zijn eerste zege wist te pakken. Hierdoor is het verschil tussen de twee titelkandidaten terug gelopen tot 18 punten en dat bied perspectief voor de Spanjaard.

Beide rijders hebben het in het verleden goed gedaan op Phillip Island, zo wist Rossi in zijn 12 races op het Australische circuit elf keer op het podium te komen waarvan zeven keer als winnaar, de laatste keer dat Rossi won was echter al weer in 2005 dus hij heeft wat goed te maken. Lorenzo wist de 250cc races in 2006 en 2007 te winnen en werd vorig jaar vierde.

Achter de twee Yamaha rijders is het Dani Pedrosa die de derde plaats in het kampioenschap nog in handen heeft maar met de dreiging van de weer terug gekeerde Casey Stoner kan dat komend weekend wel eens anders gaan worden, de Spanjaard en de Australiër staan namelijk maar drie punten van elkaar af. Stoner wist overigens de laatste twee MotoGP races op ‘the Island' te winnen.

Een eindje daarachter vinden we Andrea Dovizioso op de vijfde plek, de Italiaanse Repsol Honda rijder staat echter niet zo ver van Tech 3 Yamaha rijder Colin Edwards vandaan die in Portugal beter voor de dag kwam dan Dovizioso. Achter deze twee heren zit een aardig gat naar zevende man Loris Capirossi. Of Capirossi ook na deze race nog zevende zal staan is een vraagteken want de verschillen met de mannen achter hem zijn klein te noemen. Het puntenverschil tussen Capirossi en de op de 14e plaats staande Nicky Hayden is namelijk maar 16 punten, daar tussen in zitten dan nog Randy de Puniet, Marco Melandri, Toni Elias, Chris Vermeulen, Alex de Angelis en James Toseland.

250cc
Klassementsleider Hiroshi Aoyama heeft in Australië een hele kleine kans om al voortijdig tot kampioen gekroond te worden. In het zeer onwaarschijnlijke geval dat Aoyama de race weet te winnen terwijl Alvaro Bautista en Marco Simoncelli respectievelijk niet verder komen dan een 15e en een 14e plaats en Hector Barbera maximaal derde wordt zal de Japanner in Australië kampioen worden.

Het bovenstaande scenario is onwaarschijnlijk maar je weet het maar nooit in de motorsport, het zal niet de eerste keer zijn dat Bautista en Simoncelli elkaar in de weg zitten of zelfstandig onderuit gaan. Voorlopig is het door de winst van Simoncelli in Portugal, de crash van Bautista en de vierde plaats van Aoyama weer een heel klein beetje spannender geworden, maar 26/28 punten inlopen in drie races blijft veel. Aoyama zelf verwacht in Australië weer een stuk competitiever te zullen zijn omdat de lay-out beter past bij zijn Honda, met de KTM had Aoyama niet zoveel succes op Phillip Island terwijl Bautista de laatste drie jaar op het podium stond en Simoncelli vorig jaar de race wist te winnen.

Naast Aoyama, Bautista en Simoncelli maakt alleen Hector Barbera nog een kleine kans op de wereldtitel, de Spanjaard staat 44 punten achter Aoyama. Daarachter is het Mattia Pasini, die sinds Estoril soort van voor een ander team rijdt, gevolgd door Mike di Meglio, Raffaele de Rosa, Alex Debon, Thomas Lüthi en Hector Faubel.

125cc
In het Portugese Estoril maakte Julian Simon al kans op het binnenhalen van de titel maar een crash gooide roet in het eten, hier op Phillip Island krijgt de Spanjaard een herkansing. Als Simon wint zal hij hoe dan ook kampioen worden, ongeacht wat zijn rivalen Bradley Smith en Nicolas Terol doen. Indien Simon niet wint zijn er nog een aantal variaties: met betrekking tot zijn teamgenoot Smith zal Simon voor de Brit over de finish moeten komen. Bij winst van Terol zal Simon een podium moeten pakken, als Terol tweede wordt moet Simon zevende worden, bij een derde plaats van Terol 11e en bij een vierde plaats van Terol 14e. Genoeg variaties dus om het nog een beetje spannend te houden.

De afgelopen jaren waren echter geen succes voor Simon's titel concurrenten. Zo heeft Smith de afgelopen drie seizoenen geen punten weten te scoren in Australië en wist Terol de laatste vier seizoenen niet binnen de top tien te komen.

Tussen Smith en Terol kan er nog een hoop gebeuren, de twee kemphanen staan 11 punten van elkaar verwijderd terwijl Pol Espargaro, als hij zijn goede prestaties door weet te zetten, nog akelig dichtbij zal kunnen komen om zich te mengen in de strijd om de tweede plaats in het kampioenschap. Espargaro, die na 48 starts in Indianapolis zijn eerste GP won, daarna bijna de GP in Misano won als hij er niet in de laatste bocht af was getikt en vervolgens de race in Portugal won, staat nu nog 23 punten achter derde man Terol met 7,5 punt daarachter Sergio Gadea, die hier zijn 100e start zal maken.

Verder zien we Andrea Iannone, Sandro Cortese, Marc Marquez, Stefan Bradl en Joan Olive in de top tien staan waarbij Marquez en Bradl maar twee punten van elkaar verwijderd staan.

De goede race die Jasper Iwema in Estoril reed leverde hem net geen puntje op, wellicht lukt hem dat op het snelle Phillip Island wel.

BRON: Racesport.nl
Disclaimer en copyright ©
MotoGP
14-10-2009 Ga Terug  
Gerelateerde items
MotoGPVoorbeschouwing GMC Australian Grand...lees meer »
MotoGPAustralische gele vlag blijft de...lees meer »
TeamberichtBenjan Motoren in Australië.lees meer »
MotoGPVoorbeschouwing GMC Australian Grand...lees meer »
MotoGPPesek wint GMC Australian Grand Prix in...lees meer »
MotoGPLorenzo deklasseert concurrentie in...lees meer »
MotoGPStoner opnieuw superieur in MotoGPlees meer »
MotoGPFotoverslag GMC Australian Grand Prixlees meer »
MotoGPQuotes van de top drie rijders MotoGP in...lees meer »
MotoGPAustralië wil ook een nachtracelees meer »
MotoGPStoner onder vuur in Australiëlees meer »
MotoGPVoorbeschouwing van de Australian Grand...lees meer »
MotoGPRossi wil in Australië wat rechtzettenlees meer »
MotoGPAussies kijken uit naar thuisracelees meer »
MotoGPDe vrije trainingen op Phillip Islandlees meer »
MotoGPJulian Simon naar Repsol KTM teamlees meer »
MotoGPSmith en Simon naar Asparlees meer »
MotoGPBautista en Simon op kop na eerste...lees meer »
MotoGPJerez test: Nog steeds Bautista en Simon...lees meer »
MotoGPBautista en Simon ook in de regen snellees meer »
MotoGPSleutelbeenbreuk voor Bautista, Talmacsi...lees meer »
MotoGP125cc: Simon snelste in verregende...lees meer »
MotoGP125cc: Simón sluit tweede vrije training...lees meer »
MotoGP125cc: Julian Simon pakt de pole in...lees meer »
MotoGP125cc: Simon lachende derdelees meer »
MotoGP125cc: Simón opent het weekend in...lees meer »
MotoGP125cc: Simón behaalt zesde pole van het...lees meer »
MotoGPMotoGP: Simoncelli, Stoner en Simon...lees meer »
MotoGP125cc: Espargaro opent trainingen in...lees meer »
AlgemeenWK Superbike, Supersport en ONK races...lees meer »
MotoGPAoyama tevreden over Jerez testlees meer »
MotoGPBartol over de crash van Kallio en...lees meer »
MotoGP250cc: Debon snelste in eerste...lees meer »
MotoGP250cc: Vijfde pole voor Simoncellilees meer »
MotoGP250cc: Simoncelli oppermachtiglees meer »
MotoGP250cc: Aoyama snelste in eerste...lees meer »
MotoGP250cc: Simoncelli snelste maar Aoyama...lees meer »
MotoGP250cc: Bautista wint, Simoncelli...lees meer »
MotoGPTT 250cc: Hiroshi Aoyama pakt winst na...lees meer »
MotoGPAoyama krijgt nieuwe onderdelen van...lees meer »
MotoGP250cc: Aoyama wint 250cc race op East...lees meer »
MotoGP250cc: Aoyama op pole in Misanolees meer »
MotoGPAoyama mogelijk tweede LCR Honda rijderlees meer »
MotoGPShuhei Aoyama nieuwe teamgenoot van...lees meer »
MotoGPRandy de Puniet praat over zijn...lees meer »
AlgemeenTweede Nationale Motorbeurs: 10-11-12...lees meer »
MotoGPJorge Lorenzo wint 250cc thrillerlees meer »
MotoGPBarbera komt fractie tekort op...lees meer »
MotoGPLorenzo wederom de te kloppen manlees meer »
MotoGPEerste vrije trainingen GMC Australia...lees meer »
MotoGPLorenzo pakt de 250cc pole op Phillip...lees meer »
MotoGPLorenzo en Gadea de snelsten in...lees meer »
MotoGPLorenzo domineert na vroege fout 250cc...lees meer »
MotoGPLorenzo domineert trainingen in Spanjelees meer »
MotoGPLorenzo oppermachtig tijdens afsluitende...lees meer »
MotoGPLorenzo wint opnieuw de 250cclees meer »
MotoGPSnelste tijd Lorenzo in vrije traininglees meer »
MotoGPPole voor Lorenzo in 250cclees meer »
ONKStichting Racen tegen Kanker gaat naar...lees meer »
MotoGPValentino Rossi genomineerd voor Laureus...lees meer »
MotoGPMelandri wint race, weer pech voor Rossi...lees meer »
MotoGPRossi zegt nee tegen F1 - voor dit...lees meer »
MotoGPYamaha en Valentino Rossi opnieuw samen...lees meer »
MotoGPValentino Rossi heer en meester op...lees meer »
MotoGPMagistrale overwinning voor Loris...lees meer »
MotoGPRossi ontloopt straf, coureurs willen...lees meer »
MotoGPStewards bieden Hayden...lees meer »
MotoGPRossi test DTM wagen op Hockenheimlees meer »
MotoGPRossi voorzichtig op eerste rally daglees meer »
MotoGPCamel beëindigt sponsoring in het MotoGP...lees meer »
MotoGPDe populariteit van Valentino Rossi kent...lees meer »
MotoGPPedrosa's race tempo geeft Rossi stof om...lees meer »
MotoGPMika Kallio op voorlopige polelees meer »
MotoGPDe Puniet verassend snelste in FP2lees meer »
MotoGPLorenzo veruit de snelste bij de...lees meer »
TeamberichtJoey Litjens vindt 'Down Under' zijn...lees meer »
MotoGPKallio pakt op Phillip Island zijn...lees meer »
MotoGPHayden pakt zijn eerste pole in 2006lees meer »
MotoGPMotoGP rijders over hun kwalificatie op...lees meer »
MotoGPQuotes van de eerste drie en de...lees meer »
SuperbikesKomend weekend Superbike test op Phillip...lees meer »
SuperbikesBayliss verplettert ronderecord Phillip...lees meer »
MotoGPBarros verrassend snelste op eerste dag...lees meer »
MotoGPVoorbeschouwing Polini Grand Prix of...lees meer »
MotoGPVoorbeschouwing Alice Grand Prix de...lees meer »
TeamberichtVerslag Vacansoleil ONK wegraces Hengelo...lees meer »
SuperbikesVoorbeschouwing Superbike Silverstonelees meer »
MotoGPVoorbeschouwing Gran Premio d'Italia...lees meer »
MotoGPVoorbeschouwing Gran Premi Cinzano de...lees meer »
MotoGPVoorbeschouwing A-Style TT Assenlees meer »
SuperbikesVoorbeschouwing Superbike Misano...lees meer »
MotoGPVoorbeschouwing GAS British Grand Prixlees meer »
MotoGPVoorbeschouwing betandwin.com Motorrad...lees meer »
MotoGPVoorbeschouwing Red Bull U.S. Grand Prix...lees meer »
SuperbikesVoorbeschouwing Superbike Assenlees meer »
TeamberichtPajic-Kawasaki RT duo in actie tijdens...lees meer »
MotoGPVoorbeschouwing Marlboro Malaysian...lees meer »
SuperbikesVoorbeschouwing Superbike Eurospeedway...lees meer »
 
Tell-a-friend
Afzender:
E-mailadres afzender:
E-mailadres ontvanger:
 
Zoek binnen site
Zoek
Bezoek de website: http://www.donnyfoto.com
Bezoek de website: http://www.roelofthijsmotoren.nl/
Bezoek de website: http://www.motorgazet.be
Bezoek de website: http://www.sporttravel.nl
Bezoek de website: http://www.motoplus.nl/
Bezoek de website: http://www.dv-productions.nl/
Bezoek de website: http://twitter.com/racesportMotoGP
Bezoek de website: http://www.vanvenrooy.com/
Bezoek de website: http://www.motogp.com
Bezoek de website: http://www.racing-discounter.nl
Bezoek de website: http://www.motorrevue.nl/
Bezoek de website: http://www.kalsbeekmotoren.nl/
Bezoek de website: http://www.damenleathers.nl/
Bezoek de website: http://www.domburg-racing.nl/nieuws.php?ni=106
Bezoek de website: http://www.bosareizen.nl
Akara onbegrensd! Ontwerpt, realiseert en beheert functionele websites