HomeMotoGPMotoGPTissot Grand Prix of the United Kingdom: Wordt het vijf uit vijf...

Tissot Grand Prix of the United Kingdom: Wordt het vijf uit vijf in de koningsklasse?

Met vier verschillende winnaars in de afgelopen vier Grand Prix-weekenden, de historische MotoGP overwinning van Johann Zarco in Le Mans nog vers in het geheugen strijkt het MotoGP wereldkampioenschap het komend weekend neer in Silverstone voor de Tissot Grand Prix of the United Kingdom. Zien we komend weekend op het historische Britse circuit de vijfde unieke winnaar op rij in de koningsklasse? Het zou zo maar eens kunnen.

Marc Márquez (Ducati Lenovo Team) blijft na zijn tweede plaats op zondag in Le Mans het kampioenschap aanvoeren. Na een tumultueuze race op het Franse circuit, waar broer Alex Márquez (BK8 Gresini Racing MotoGP) tweemaal onderuitging in de race op zondag, bedraagt het verschil tussen de broers nu 22 punten in de strijd voor het kampioenschap. Silverstone ligt de oudste van de twee Marquez broers historisch gezien niet: zijn laatste MotoGP zege op het Britse circuit dateert van 2014.

Francesco Bagnaia (Ducati Lenovo Team) kende een dramatisch weekend in Frankrijk. Een gebrek aan gevoel en een onfortuinlijke crash gooiden roet in het eten voor de tweevoudig MotoGP wereldkampioen. Toch is zijn trackrecord op Silverstone solide, met een overwinning in 2022 en podiums in de twee daaropvolgende jaren. De Italiaan zal gebrand zijn om het verschil van 51 punten in de tussenstand op zijn teamgenoot te verkleinen.

De meest verrassende winnaar van het jaar is zonder twijfel Johann Zarco (CASTROL Honda LCR), die in Le Mans op glorieuze wijze de eerste Franse MotoGP-zege op eigen bodem sinds 1954 pakte. De 34-jarige veteraan zal met vertrouwen afreizen naar het Verenigd Koninkrijk.

Fabio Quartararo (Monster Energy Yamaha MotoGP) startte de laatste twee Grand Prix weekenden vanaf pole en had op Jerez een podium in handen. Na een crash in Frankrijk is de Franse hoop opnieuw gevestigd op Silverstone, waar hij in 2021 won. Yamaha testte recent succesvol in Misano en lijkt op de goede weg om zich weer vooraan het veld te melden.

Pedro Acosta (Red Bull KTM Factory Racing) blijft indruk maken, al heeft hij het geluk dit seizoen niet altijd aan zijn zijde. Hij streed in le Mans tot de slotfase mee, maar werd daar afgetroefd door de dit seizoen in de MotoGP klasse debuterende Fermin Aldeguer (BK8 Gresini Racing MotoGP), die in Le Mans zijn eerste MotoGP-podium pakte. Silverstone, waar Aldeguer in 2023 de Moto2-race won, belooft een nieuwe confrontatie tussen deze jonge talenten.

Maverick Viñales (Red Bull KTM Tech3) – in 2016 winnaar in Silverstone – en teamgenoot Enea Bastianini (winnaar vorig jaar) mikken ook komend weekend op top-tienklasseringen. Brad Binder (Red Bull KTM Factory Racing) wil zich revancheren na een DNF in Le Mans. De Zuid-Afrikaan eindigde vorig jaar als beste niet-Ducati-coureur op Silverstone.

Aleix Espargaró bezorgde Aprilia in 2023 een Grand Prix zege op Silverstone. Zonder de geblesseerde Jorge Martin zal Marco Bezzecchi de Aprilia kar trekken. De Italiaan stond vorig jaar op pole en is opnieuw kandidaat voor een topklassering. Trackhouse Racing MotoGP coureur Raul Fernandez hoopt op zijn eerste back-to-back top-tien klassering, Ai Ogura daarentegen mikt tijdens de Britse Grand Prix op zijn derde top tien klassering op rij.

Franco Morbidelli (Pertamina Enduro VR46 Racing Team) haalde in Silverstone eerder een top vijf klassering en eindigde vorig jaar nog in de top tien. Jack Miller (Prima Pramac Yamaha) en Miguel Oliveira vielen beiden uit in Frankrijk maar kenden in het verleden goede resultaten op Silverstone. Luca Marini (Honda HRC Castrol) is de enige Honda coureur die dit jaar in elk Grand Prix weekend WK-punten scoorde en wil die reeks voortzetten.

Aleix Espargaró keert in Silverstone terug als wildcard coureur voor Honda HRC. De veteraan won al eens op Silverstone en voegt extra ervaring toe aan het MotoGP veld. Teamgenoot Joan Mir en Somkiat Chantra moeten donderdag voorafgaand aan het weekend in Silverstone eerst nog een medische keuring ondergaan alvorens hun deelname definitief bevestigd kan worden.

Gewijzigd tijdschema en wedstrijdprogramma op zondag

In verband met het tijdverschil met Europa en het Formule 1 evenement in Monaco is er een enigszins gewijzigd tijdschema tijdens de Britse Grand Prix. Naast het tijdverschil is het wedstrijdprogramma op zondag ook anders dan anders, de Moto2 coureur bijten zondag het spits af voor hun 17 ronden tellende race gevolg door de MotoGP coureurs die om 14:00 uur Nederlandse tijd hun hoofdrace rijden terwijl de Moto3 coureurs zondag in Silverstone het wedstrijdprogramma om 15:30 uur afsluiten met hun 15 ronden tellende race op het Britse circuit.



RW-2025-vip





Tijdschema en volledige uitslagen Tissot Grand Prix of the United Kingdom



07 – MotoGP Silverstone 2025
11:00 - 11:35
Moto3
Eerste vrije training
11:50 - 12:30
Moto2
Eerste vrije training
12:45 - 13:30
MotoGP
Eerste vrije training
15:15 - 15:50
Moto3
Training
16:05 - 16:45
Moto2
Training
17:00 - 18:00
MotoGP
Training




Handige links Michelin Grand Prix of France:

Waar te volgen op TV
NIEUW | MotoGP- en WorldSBK ticketshop
Fotoverslag



Volg het laatste Racesport.nl nieuws ook via social media:

 



   Vrijwillige bijdrage Racesport.nl  

Bent u een trouwe bezoeker van deze website, bent u tevreden met het door ons gebrachte gratis te lezen motorsportnieuws en wilt u het werk van het Racesport.nl redactieteam mede ondersteunen?

Dat kan d.m.v. een vrijwillige bijdrage via de betaallink vrijwillige bijdrage Racesport.nl  of door een bijdrage over te maken naar het volgende bankrekening nummer: NL31 BUNQ 2035 9539 44 t.n.v. ES Event & Sports Promoter, onder vermelding van ‘vrijwillige bijdrage Racesport.nl’



 

Gerelateerde berichten
Gerelateerd

Winkelwagen0
Er zijn nog geen producten aanwezig