Glenn Irwin en Hager PBM Ducati hebben hun samenwerking beëindigd, vlak voor de zesde ronde van het British Superbike Championship. Het besluit komt na wederzijds overleg, maar is het gevolg van een verschil van inzicht over het moment van Irwins rentree.
Glenn Irwin liep in juni tijdens het British Superbike weekend op Snetterton een zware blessure op. Sindsdien moest hij de vierde en vijfde ronde missen, waarin zijn plaats werd ingenomen door Scott Redding. Hoewel de Noord-Ier had aangekondigd komend weekend op Thruxton terug te keren, vond het team dat een rentree pas na ronde zeven op Cadwell Park verantwoord zou zijn.
Volgens het management speelde zowel de sportieve verwachting als de zorgplicht richting Irwin een rol. Hoewel hij mogelijk medisch fit was om weer te rijden, achtte het team het risico op een nieuwe, gecompliceerde blessure in deze fase te groot. Irwin wilde echter direct weer racen, waarna beide partijen besloten het contract te beëindigen.
Irwin kende veel succes in zes seizoenen bij het team, met 19 overwinningen en 23 podiumplaatsen. In 2023 miste hij de titel met slechts een half punt achterstand.
Irwin heeft na de breuk inmiddels onderdak gevonden bij Nitrous Competitions OMG Racing Yamaha waar hij de teamgenoot wordt van titelverdediger Kyle Ryde en het huidige seizoen zal afmaken.
Volg het laatste Racesport.nl nieuws ook via social media:
Vrijwillige bijdrage
Bent u een trouwe bezoeker van deze website, bent u tevreden met het door ons gebrachte gratis te lezen motorsportnieuws en wilt u het werk van het Racesport.nl redactieteam mede ondersteunen?
Dat kan d.m.v. een vrijwillige bijdrage via de betaallink vrijwillige bijdrage Racesport.nl of door een bijdrage over te maken naar het volgende bankrekening nummer:
NL31 BUNQ 2035 9539 44 t.n.v. ES Event & Sports Promoter, onder vermelding van ‘vrijwillige bijdrage Racesport.nl’

