HomeMotoGPMotoGPGonzalez verlengt bij IntactGP en blijft in Moto2 – Miller en Yamaha...

Gonzalez verlengt bij IntactGP en blijft in Moto2 – Miller en Yamaha lijken akkoord

Manuel Gonzalez blijft ook in 2026 actief in de Moto2. De Spanjaard verlengde zijn contract bij Liqui Moly Dynavolt Intact GP en ziet daarmee af van een overstap naar de MotoGP. Zijn besluit lijkt de weg vrij te maken voor Jack Miller om bij Yamaha te blijven, waardoor de Australiër ook volgend jaar in de koningsklasse uitkomt.

Manuel Gonzalez, de huidige leider in het Moto2-kampioenschap werd de afgelopen weken nadrukkelijk in verband gebracht met een overstap naar de MotoGP. Gonzalez kreeg echter steeds te horen dat Diogo Moreira prioriteit genoot. De Braziliaan wordt binnenkort zo goed als zeker officieel aangekondigd als nieuwe LCR Honda-coureur en tekende daar een driejarig contract.

Met de keuze van Moreira leek Gonzalez de voornaamste kandidaat voor het tweede Yamaha-zitje naast Toprak Razgatlioglu bij Prima Pramac Yamaha. Toch besloot de Spanjaard zijn toekomst te verzekeren in de Moto2 en te verlengen bij IntactGP. Het Duitse team bevestigde zaterdag in Hongarije dat zowel Gonzalez als Senna Agius ook in 2026 hun kleuren verdedigen in de middenklasse van het MotoGP wereldkampioenschap.

Voor Jack Miller betekent het besluit van Gonzalez dat de deur naar een langer verblijf bij Yamaha wagenwijd openstaat. De Australiër liet donderdag op Balaton Park zijn onvrede blijken over de lange onzekerheid, mede vanwege deadlines vanuit WorldSBK-teams die hem ook een aanbieding hadden gedaan.

Of het uitbarsten van Miller uiteindelijk de doorslag gaf bij Yamaha blijft onduidelijk, maar de signalen in de paddock wijzen erop dat er een akkoord is bereikt. Een officiële bevestiging ontbreekt nog, maar naar verwachting zal Yamaha spoedig bekendmaken dat Miller ook in 2026 MotoGP-coureur blijft.

Het verlengen van Miller bij Yamaha heeft directe consequenties voor Miguel Oliveira. De Portugees lijkt in 2026 buiten de MotoGP-structuur van Yamaha te vallen, maar krijgt volgens de laatste geluiden wel de mogelijkheid om Andrea Locatelli’s nieuwe teamgenoot te worden in het officiële Yamaha WorldSBK-team. Of Oliveira dit aanbod accepteert, is nog onduidelijk.



collin-veijer





Handige links Michelin Grand Prix of Hungary:

Volledig tijdschema en uitslagen
Waar te volgen op TV
NIEUW | MotoGP- en WorldSBK ticketshop
Fotoverslag



  • Moto3 finish
  • Moto2 finish
  • Collin Veijer & zonta van den Goorbergh
  • Collin Veijer
  • Marc Marquez  finish
  • Marc Marquez
  • MotoGP Top 3
  • MotoGP race
  • MotoGP race
  • Pedro Acosta
  • Marco Bezzecchi
  • Alex Marquez
  • Marc Marquez
  • Start MotoGP race
  • Luca Marini
  • Marc Marquez
  • Start Sprint Balaton Park
  • MotoGP Sprint Top 3 Balanton Park
  • Moto3 Q2 - Top 3 Balaton Park
  • Fabio Di Giannantonio
  • MotoGP Sprint Balaton Park
  • Moto2 Q2 - top 3 Balaton Park
  • Pedro Acosta
  • Marc Márquez & Pedro Acosta
  • Marco Bezzecchi
  • Jorge Martin
  • Joan Mir
  • Diogo Moreira
  • Fabio Quartararo
  • Collin Veijer
  • Collin Veijer
  • Alex Márquez (73)
  • Zonta van den Goorbergh
  • Zonta van den Goorbergh
  • Joan Mir
  • Marco Bezzecchi
  • Fermin Aldeguer, Marco Bezzecchi en Joan Mir
  • Fermin Aldguer


   Vrijwillige bijdrage Racesport.nl  

Bent u een trouwe bezoeker van deze website, bent u tevreden met het door ons gebrachte gratis te lezen motorsportnieuws en wilt u het werk van het Racesport.nl redactieteam mede ondersteunen?

Dat kan d.m.v. een vrijwillige bijdrage via de betaallink vrijwillige bijdrage Racesport.nl  of door een bijdrage over te maken naar het volgende bankrekening nummer: NL31 BUNQ 2035 9539 44 t.n.v. ES Event & Sports Promoter, onder vermelding van ‘vrijwillige bijdrage Racesport.nl’



 

Gerelateerde berichten
Gerelateerd