Jurrien van Crugten blijft ook in 2026 actief als coureur in de Red Bull MotoGP Rookies Cup. De Nederlander kreeg zondag na afloop van de seizoensfinale in Misano het goede nieuws van de organisatie te horen.
Jurrien van Crugten debuteerde dit jaar in de prestigieuze talentencompetitie, nadat hij in 2024 de Northern Talent Cup op zijn naam schreef. Op basis van die titel werd hij automatisch toegelaten tot de Red Bull MotoGP Rookies Cup, die in het bijprogramma van diverse Europese Grand Prix weekenden wordt verreden.
In zijn eerste seizoen wist de 17-jarige coureur uit Hoogerheide twaalf punten te verzamelen. Zijn beste resultaat was een tiende plaats tijdens de tweede race in Le Mans, goed voor de eenentwintigste plek in het eindklassement. De seizoensfinale in Misano sloot hij zondag af met een achttiende plaats.
Na afloop van de slotrace werd het seizoen samen met de organisatie geëvalueerd. Tijdens dit gesprek kreeg Van Crugten te horen dat hij in zijn debuutjaar voldoende progressie heeft laten zien om ook in 2026 een plek te verdienen in de Cup.
De Red Bull MotoGP Rookies Cup geldt als een belangrijke stap binnen het #RoadToMotoGP-project. Voor Van Crugten is het een uitgelezen kans om zich verder te ontwikkelen in zijn weg naar de internationale wegrace top.
Handige links Red Bull Grand Prix of San Marino and the Rimini Riviera:
Volledig tijdschema en uitslagen
Waar te volgen op TV
NIEUW | MotoGP- en WorldSBK ticketshop
Fotoverslag
Vrijwillige bijdrage Racesport.nl
Bent u een trouwe bezoeker van deze website, bent u tevreden met het door ons gebrachte gratis te lezen motorsportnieuws en wilt u het werk van het Racesport.nl redactieteam mede ondersteunen?
Dat kan d.m.v. een vrijwillige bijdrage via de betaallink vrijwillige bijdrage Racesport.nl of door een bijdrage over te maken naar het volgende bankrekening nummer: NL31 BUNQ 2035 9539 44 t.n.v. ES Event & Sports Promoter, onder vermelding van ‘vrijwillige bijdrage Racesport.nl’