Francesco Bagnaia kende vrijdag in Barcelona één van de moeilijkste dagen uit zijn MotoGP-carrière. De tweevoudig wereldkampioen kwam niet verder dan de 21e tijd in de vrijdagmiddag de Training en sloot de dag ontmoedigd af.
Het contrast kan bijna niet groter zijn: Francesco Bagnaia won vier van de zes races die de afgelopen twee jaar op het Circuit de Barcelona-Catalunya werden verreden en leek altijd een zekerheid voor het podium op het circuit nabij Barcelona. Vrijdag zakte hij echter ver terug. In FP1 noteerde hij slechts de derde tijd van achteren, in de pre-kwalificatie eindigde hij 21e – geflankeerd door twee MotoGP testcoureurs.
“Vrijdag was erger dan op Balaton Park,” vertelde Bagnaia aan Sky Sport Italia. “Ik weet niet wat ik er nog over moet zeggen. Ik zit op de limiet, maar we weten niet welke richting we op moeten. Op Balaton Park voelde ik me sterk en dacht ik klaar te zijn voor Barcelona. Nu sta ik eenentwintigste, terwijl ik in de top vijf zou moeten rijden.”
Ondanks de teleurstelling benadrukt Bagnaia dat opgeven geen optie is. “Er zal nooit berusting zijn. Het doel blijft om weer sterk voor de dag te komen. We hebben alles geprobeerd en ik voel alle steun, maar we begrijpen simpelweg niet wat er niet werkt.”
Ook Ducati-teammanager Davide Tardozzi probeerde de situatie te duiden. “We hadden verwacht dat Pecco competitiever zou zijn met de veranderingen die we hebben aangebracht, juist omdat we de motor dichter bij die van vorig jaar proberen te brengen. Maar hij verloor minstens een halve seconde,” aldus Tardozzi.
Volgens hem ligt de oorzaak niet in de verschillen tussen de GP24 en GP25. “De motoren zijn allebei high-performance. Het gaat er meer om hoe een rijder zich aanpast aan een circuit of situatie. We geloven in Pecco, in Gigi (Dall’Igna) en in de engineers. De relatie is sterk en samen komen we hier doorheen.”
Handige links Monster Energy Grand Prix of Catalonia:
Volledig tijdschema en uitslagen
Waar te volgen op TV
NIEUW | MotoGP- en WorldSBK ticketshop
Fotoverslag
Vrijwillige bijdrage Racesport.nl
Bent u een trouwe bezoeker van deze website, bent u tevreden met het door ons gebrachte gratis te lezen motorsportnieuws en wilt u het werk van het Racesport.nl redactieteam mede ondersteunen?
Dat kan d.m.v. een vrijwillige bijdrage via de betaallink vrijwillige bijdrage Racesport.nl of door een bijdrage over te maken naar het volgende bankrekening nummer: NL31 BUNQ 2035 9539 44 t.n.v. ES Event & Sports Promoter, onder vermelding van ‘vrijwillige bijdrage Racesport.nl’




