Tijdens de eerste vrije trainingen van de Motul Grand Prix of Japan hebben Francesco Bagnaia (MotoGP), Jake Dixon (Moto2) en Adrian Fernandez (Moto3) de toon gezet. Op het Mobility Resort Motegi maakten tijdens deze vrijdagochtend sessies ook enkele verrassende namen indruk. De Nederlanders Zonta van den Goorbergh en Collin Veijer sloten de eerste vrije training af met respectievelijk de zevende en achttiende rondetijd.
Moto3: Fernandez voor Piqueras en Rueda
In de lichtste klasse zette Adrian Fernandez (Honda) met 1’55.947 de snelste tijd neer. Daarmee bleef hij Angel Piqueras en José Antonio Rueda nipt voor. Joel Kelso sloot als vierde aan, gevolgd door David Almansa. Matteo Bertelle maakte na blessureleed zijn comeback met een keurige 17e plaats.
Uitslagen FP1 – Moto3
1.Adrian Fernandez – Honda – 1’55.947
2.Angel Piqueras – KTM – +0.025
3.José Antonio Rueda – KTM – +0.043
Klik hier voor de volledige uitslag
Moto2: Dixon verbreekt record
De tussenklasse kende een ijzersterke start van Jake Dixon, die met 1’49.067 het ronderecord brak. Tony Arbolino en Manuel Gonzalez volgden op korte afstand. David Alonso reed zich met P4 nadrukkelijk in de kijker in Moto2, terwijl Joe Roberts de top vijf completeerde.
Nederlander Zonta van den Goorbergh begon sterk met de zevende tijd, op slechts een halve seconde van Dixon. Landgenoot Collin Veijer sloot zijn eerste sessie in Japan als 18e af.
Uitslagen FP1 Moto2
1.Jake Dixon – Boscoscuro – 1’49.067
2.Tony Arbolino – Boscoscuro – +0.175
3.Manuel Gonzalez – Kalex – +0.239
7. Zonta van den Goorbergh – Kalex – +0,500
18. Collin Veijer – Kalex – +1, 020
Klik hier voor de volledige uitslag
MotoGP: Bagnaia bovenaan, Chantra verrast
In de koningsklasse greep Francesco Bagnaia na een reeks moeilijke weekenden de kop met 1’44.857. De Ducati Lenovo Team coureur bleef Jorge Martin en Marc Márquez net voor. Fabio di Giannantonio zette de Pertamina Enduro VR46 Racing-Ducati op P4. Het meest opvallende resultaat kwam van Somkiat Chantra, die Honda naar de negende plaats reed. Pedro Acosta eindigde als zevende, terwijl Alex Márquez (15e) en Fabio Quartararo (16e) achterbleven.
Crashes in deze eerste sessie van het weekend waren er voor Marco Bezzecchi (2x), Enea Bastianini, Franco Morbidelli en Jack Miller. Opvallend was dat de drie laatstgenoemde coureurs alle drie op nagenoeg dezelfde plaats en tijd onderuit schoven in bocht 10 van het Japanse circuit.
Uitslagen FP1 – MotoGP
1.Francesco Bagnaia – Ducati – 1’44.857
2.Jorge Martin – Aprilia – +0.093
3.Marc Márquez – Ducati – +0.102
Klik hier voor de volledige uitslag
Handige links Motul Grand Prix of Japan:
Volledig tijdschema en uitslagen
Waar te volgen op TV
NIEUW | MotoGP- en WorldSBK ticketshop
Fotoverslag
Vrijwillige bijdrage Racesport.nl
Bent u een trouwe bezoeker van deze website, bent u tevreden met het door ons gebrachte gratis te lezen motorsportnieuws en wilt u het werk van het Racesport.nl redactieteam mede ondersteunen?
Dat kan d.m.v. een vrijwillige bijdrage via de betaallink vrijwillige bijdrage Racesport.nl of door een bijdrage over te maken naar het volgende bankrekening nummer: NL31 BUNQ 2035 9539 44 t.n.v. ES Event & Sports Promoter, onder vermelding van ‘vrijwillige bijdrage Racesport.nl’



