Francesco Bagnaia heeft zich zaterdagochtend in Le Mans verzekerd van de MotoGP pole van de Michelin Grand Prix of France. De Ducati Lenovo Team coureur was in Q2 met een ronde van 1’29.634 het snelst voor teamgenoot Marc Márquez en kampioenschapsleider Marco Bezzecchi.
Q1: Márquez slaat laat toe met nieuw ronderecord
In Q1 leken Fabio Quartararo en Raúl Fernández lange tijd op weg naar de twee beschikbare plaatsen voor Q2. In de slotfase zette Marc Márquez echter orde op zaken. De Spanjaard dook met een ronde van 1’29.288 liefst 0,431 seconde onder de tot dan toe snelste tijd van Quartararo en noteerde daarmee direct een nieuw ronderecord op het Bugatti Circuit.
Hierdoor plaatsten Márquez en Quartararo zich alsnog voor Q2 terwijl Fernández genoegen moest nemen met de dertiende startplaats voor het Grand Prix weekend in Le Mans.
Q2: Ducati Lenovo Team bovenaan
In de eerste run van Q2 zagen we aanvankelijk een Aprilia 1-2 bovenaan de tijdenlijst. Uiteindelijk was het Fabio Di Giannantonio die de tweede tijd noteerde waardoor Marco Bezzecchi als snelste man aan de beslissende tweede run begon, voor Di Giannantonio, Jorge Martin, Joan Mir en Ai Ogura.
In de tweede run ging het tempo opnieuw flink omhoog. Marc Márquez zette met een 1’29.646 voorlopig de snelste tijd op de klok, maar niet veel later wist Francesco Bagnaia daar nog eens 0,012 seconde vanaf te snoepen. Daarmee bezorgde hij Ducati Lenovo Team een voorlopige 1-2.
In de slotfase leek Fabio Di Giannantonio nog roet in het eten te gooien, maar een minder sterke laatste sector voorkwam een verdere verbetering. Daardoor bleef de poleposition in handen van Bagnaia, die hiermee zijn eerste pole van het seizoen veiligstelde voor teamgenoot Márquez. Marco Bezzecchi completeerde de eerste startrij als derde voor Fabio Di Giannantonio en Pedro Acosta.
Top 5 – MotoGP Q2 Michelin Grand Prix of France
- Francesco Bagnaia – Ducati Lenovo Team – 🇮🇹 1’29.634
- Marc Márquez – Ducati Lenovo Team – 🇪🇸 +0.012
- Marco Bezzecchi – Aprilia Racing – 🇮🇹 +0.023
- Fabio Di Giannantonio – Pertamina Enduro VR46 Racing Team – 🇮🇹 +0.065
- Pedro Acosta – Red Bull KTM Factory Racing – 🇪🇸 +0.183
Klik hier voor de volledige uitslag
In onderstaande video de hoogtepunten van bovenstaande MotoGP kwalificatie. Met dank aan Ziggo Sport Racing.
↓Tijdschema en volledige uitslagen Michelin Grand Prix of France↓
Handige links Michelin Grand Prix of France:
Volledig tijdschema en uitslagen
Waar te volgen op TV
MotoGP- en WorldSBK ticketshop
Fotoverslag




