Enea Bastianini heeft van de FIM-stewards een long lap penalty opgelegd gekregen voor zijn rol in de crash met Francesco Bagnaia tijdens de openingsronde van de MotoGP-race op Le Mans. De Italiaan verloor de controle over zijn machine in de chicane van bocht 3 en nam daarbij zijn voormalig Ducati teamgenoot mee in zijn val.
Chaotische race voor Bastianini
Enea Bastianini zijn race verliep turbulent. Voorafgaand aan de hoofdrace werd hij al gestraft met een dubbele long lap penalty wegens het wisselen van motor aan het einde van de warm up lap. Bij bocht drie ging Bastianini onderuit en nam in zijn val Francesco Bagnaia mee. Beide coureurs konden hun race hervatten, maar Bastianini crashte later opnieuw in bocht 14. Na een motorwissel in de pitstraat overschreed hij bovendien de snelheidslimiet, wat hem een tweede dubbele long lap penalty opleverde. Uiteindelijk finishte hij als 13e, met een ronde achterstand op de winnaar.
Straf voor volgende race
De FIM-stewards oordeelden dat Bastianini’s actie in bocht 3 als “onverantwoord rijgedrag” werd beschouwd, wat in strijd is met artikel 1.21.2 van het FIM Grand Prix World Championship Regulations. Als gevolg daarvan moet Bastianini een long lap penalty uitvoeren tijdens de volgende Grand Prix op Silverstone.
Bagnaia accepteert excuses
Na de race benaderde Bastianini zijn voormalig teamgenoot Bagnaia publiekelijk om zijn excuses aan te bieden voor het incident. Bagnaia accepteerde de excuses en omschreef het weekend als “een weekend om snel te vergeten”, aangezien hij voor het eerst sinds Aragón vorig jaar geen enkel punt wist te scoren.
↓Tijdschema en volledige uitslagen Michelin Grand Prix of France↓
Handige links Michelin Grand Prix of France:
Waar te volgen op TV
NIEUW | MotoGP- en WorldSBK ticketshop
Fotoverslag
Volg het laatste Racesport.nl nieuws ook via social media:
Vrijwillige bijdrage Racesport.nl
Bent u een trouwe bezoeker van deze website, bent u tevreden met het door ons gebrachte gratis te lezen motorsportnieuws en wilt u het werk van het Racesport.nl redactieteam mede ondersteunen?
Dat kan d.m.v. een vrijwillige bijdrage via de betaallink vrijwillige bijdrage Racesport.nl of door een bijdrage over te maken naar het volgende bankrekening nummer: NL31 BUNQ 2035 9539 44 t.n.v. ES Event & Sports Promoter, onder vermelding van ‘vrijwillige bijdrage Racesport.nl’