Nicolò Bulega heeft zaterdagmorgen op indrukwekkende wijze poleposition veroverd voor de WorldSBK Race 1 op het Autodrom Most. De Aruba.it Racing – Ducati coureur reed in de Tissot Superpole een sensationele 1’29.616 en dook daarmee ruim onder het bestaande ronderecord. Yari Montella eindigde als tweede op 0,280 seconde, terwijl Iker Lecuona de volledig Ducati-gedomineerde top drie completeerde.
Nicolò Bulega liet al tijdens de eerste runs zien over een ijzersterk tempo te beschikken. Nadat Alex Lowes vroeg in de sessie crashte in bocht 1 en kortstondig voor een gele vlag zorgde, zette de Italiaan een voorlopige snelste tijd van 1’30.201 op de klok. Niet veel later dook Iker Lecuona daar nog onder met een 1’30.163.
In de beslissende tweede run leek Yari Montella even met de pole aan de haal te gaan dankzij een 1’30.051. Lang kon de Barni Ducati-coureur daar echter niet van genieten, want Bulega reageerde direct met een fenomenale 1’29.616. Daarmee verpulverde hij het bestaande ronderecord op het Tsjechische circuit met meer dan vier tienden van een seconde.
Montella wist zich nog te verbeteren naar 1’29.896, maar moest uiteindelijk genoegen nemen met de tweede plaats. Lecuona reed een 1’30.111 en completeerde de eerste startrij. Voor Bulega betekende het zijn vijfde poleposition in vijf WorldSBK-weekenden van 2026 en bovendien zijn zesde opeenvolgende pole sinds Jerez 2025.
Sam Lowes kwalificeerde zich als vierde , terwijl Alberto Surra met een knappe vijfde plaats zijn beste Superpole-resultaat in de WorldSBK noteerde. Garrett Gerloff completeerde de tweede startrij op zijn Kawasaki ZX-10RR.
Michael van der Mark leek zich aanvankelijk als twaalfde te hebben geplaatst met een 1’30.843, maar de Nederlander kreeg na afloop een gridstraf omdat hij in FP3 zijn snelste sectortijd had verbeterd onder gele vlag. Daardoor moet de BMW-coureur Race 1 vanaf de twintigste startpositie aanvangen.
Top 5 WorldSBK Superpole – Autodrom Most
- 🇮🇹 Nicolò Bulega – Aruba.it Racing – Ducati – 1’29.616
- 🇮🇹 Yari Montella – Barni Spark Racing Team +0.280
- 🇪🇸 Iker Lecuona – Aruba.it Racing – Ducati +0.495
- 🇬🇧 Sam Lowes – ELF Marc VDS Racing Team +0.723
- 🇮🇹 Alberto Surra – Motocorsa Racing +0.772
- 🇳🇱 Michael van der Mark – ROKiT BMW Motorrad WorldSBK Team +1.227
Klik hier voor de volledige uitslag
↓Tijdschema en volledige uitslagen Czech Round↓
Handige links Motul Czech Round:
Volledig tijdschema en uitslagen
MotoGP- en WorldSBK ticketshop
Fotoverslag


