Nicolo Bulega heeft zondagmorgen de Tissot Superpole Race op Motorland Aragon gewonnen. De Ducati-coureur versloeg in een intens duel titelrivaal Toprak Razgatlioglu, terwijl Alvaro Bautista kort achter het tweetal als derde over de streep kwam. Michael van der Mark reed een solide race en eindigde als negende.
Vanaf pole nam Nicolo Bulega de leiding, maar halverwege de openingsronde sloeg Toprak Razgatlioglu toe. De Turk kwam als eerste door bij start-finish, gevolgd door Bulega, Bautista en de Lowes-broers. Van der Mark reed in de beginfase nipt buiten de top tien.
Voor Dominique Aegerter, Tito Rabat en Yari Montella zat de race er al na vijf bochten op door valpartijen. Alleen Aegerter kon zijn weg vervolgen, zij het kansloos voor een resultaat.
Voorin ontspon zich een intens gevecht tussen Razgatlioglu en Bulega, die elkaar voortdurend afwisselden. Sam Lowes pakte kortstondig P3 van Bautista, maar verloor die later weer.
In de slotfase wisten Bautista en Sam Lowes nog even aansluiting te vinden, maar hun onderlinge duel zorgde ervoor dat de kopmannen opnieuw konden wegrijden. Met nog drie ronden te gaan zette Bautista de op dat moment op de tweede plaats rijdend Razgatlioglu onder druk, maar hij kwam net tekort voor een aanval.
De beslissing viel in de laatste ronde. Razgatlioglu en Bulega wisselden nog eenmaal van positie, maar het was de Italiaan die met 0,105 seconde voorsprong de zege pakte. Bautista eindigde op 0,703 seconde als derde.
Andrea Iannone reed in de slotfase naar voren en greep P4, voor Sam en Alex Lowes. Danilo Petrucci, Jonathan Rea, Van der Mark en Xavi Vierge maakten de top tien compleet.
Top 5 – WorldSBK Tissot Superpole Race
Positie | Naam | Team | Land | Tijd / verschil |
---|---|---|---|---|
1 | Nicolò Bulega | Aruba.it Racing – Ducati | ![]() |
|
2 | Toprak Razgatlioglu | ROKiT BMW Motorrad WorldSBK Team | ![]() |
+1.456s |
3 | Álvaro Bautista | Aruba.it Racing – Ducati | ![]() |
+6.060s |
4 | Sam Lowes | ELF Marc VDS Racing Team (Ducati) | ![]() |
+7.154s |
5 | Xavi Vierge | Honda HRC | ![]() |
+10.838s |
9 | Michael van der Mark | ROKiT BMW Motorrad WorldSBK Team | ![]() |
+13.362s |
Klik hier voor de volledige uitslag
↓Tijdschema en volledige uitslagen Tissot Aragon Round↓
Handige links Tissot Aragon Round:
Volledig tijdschema en uitslagen
Waar te volgen op TV
NIEUW | MotoGP- en WorldSBK ticketshop
Fotoverslag
Vrijwillige bijdrage Racesport.nl
Bent u een trouwe bezoeker van deze website, bent u tevreden met het door ons gebrachte gratis te lezen motorsportnieuws en wilt u het werk van het Racesport.nl redactieteam mede ondersteunen?
Dat kan d.m.v. een vrijwillige bijdrage via de betaallink vrijwillige bijdrage Racesport.nl of door een bijdrage over te maken naar het volgende bankrekening nummer: NL31 BUNQ 2035 9539 44 t.n.v. ES Event & Sports Promoter, onder vermelding van ‘vrijwillige bijdrage Racesport.nl’