HomeMotoGPMoto2Collin Veijer start vanaf P9 op de grid in Japan: "Morgen proberen...

Collin Veijer start vanaf P9 op de grid in Japan: “Morgen proberen ons harde werk voor te zetten”

Collin Veijer heeft zich zaterdag op het Mobility Resort Motegi verzekerd van een start vanaf de derde rij. De 20-jarige Nederlander klokte in zijn allerlaatste ronde van Q2 een tijd van 1’48.561, goed voor de negende plaats op de grid. Het is de derde keer dit seizoen dat hij vanaf de derde startrij mag beginnen aan de race.

Na een zonnige vrijdag kende Collin Veijer zaterdagochtend een onrustige tweede vrije training. De 20-jarige Staphorster en zijn Red Bull KTM Ajo crew probeerden een aantal kleine set-up aanpassingen, deze pakten echter minder goed uit dan verwacht. Uiteindelijk wist Veijer er in de slotfase van de sessie nog wel een rondetijd van 1’49.322 uit te persen maar meer dan de achttiende tijd, op één seconde van de snelste man, zat er hierdoor niet in.

Veijer, die zich vrijdag al rechtstreeks had weten te plaatsen voor Q2, kende vervolgens een lastige start van de kwalificatie. In zijn eerste run werden beide snelle ronden geschrapt vanwege gele vlag situaties. De Red Bull KTM Ajo coureur keerde dan ook terug naar de pits zonder een rondetijd achter zijn naam. Bij zijn tweede run stond hij vijftiende, maar met de zwart-wit geblokte vlag al in zicht perste hij er toch nog een snelle ronde uit. Daarmee verbeterde hij zich met een halve seconde en verzekerde zich van een plaats op de derde startrij.

Collin Veijer: “Vanochtend was het een beetje lastig. We probeerden een aantal dingen aan de motor die niet werkten zoals we wilden. Uiteindelijk was het gevoel tijdens de kwalificatie erg goed. De eerste twee ronden werden geannuleerd, maar we sloten af met drie goede ronden die ons op de derde rij brachten. Ik ben erg tevreden met mijn prestaties, en morgen gaan we proberen dit harde werk voort te zetten. We willen hier waardevolle punten scoren, dus we zullen zien waartoe we in staat zijn tijdens de race van zondag.”

De Moto2-race van de Grand Prix van Japan gaat zondag over 19 ronden en start om 12:15 uur lokale tijd (05:15 uur Nederlandse tijd).



cv-merchandise





17 – MotoGP Japan 2025
02:40 - 02:50
MotoGP
Warm up
04:00 - 04:40
Moto3
Race
05:15 - 05:55
Moto2
Race
07:00 - 07:40
MotoGP
Race




Handige links Motul Grand Prix of Japan:

Volledig tijdschema en uitslagen
Waar te volgen op TV
NIEUW | MotoGP- en WorldSBK ticketshop
Fotoverslag



  • Marc Márquez
  • Marc Márquez
  • MotoGP race
  • MotoGP podium
  • Sprint podium
  • Top 3 Sprint
  • Start Sprint
  • Sprint
  • Sprint Motegi
  • Pedro Acosta (37)
  • Marc Márquez & Joan Mir
  • Marc Marquez & Joan Mir
  • Francesco Bagnaia 1
  • Francesco Bagnaia
  • MotoGP top3 kwalificatie
  • Marc Marquez
  • Francesco Bagnaia
  • Joan Mir
  • Joan Mir
  • Marc Márquez
  • Marco Bezzecchi
  • Joan Mir
  • Jake Dixon
  • Francesco Bagnaia
  • Fabio Di Giannantonio
  • David Muñoz
  • Ayumu Sasaki & Zonta van en Goorbergh
  • Zonta van den Goorbergh
  • Zonta van den Goorbergh
  • Ayumu Sasaki
  • Luca Marini
  • Collin Veijer
  • Collin Veijer
  • Marco Bezzecchi
  • MotoGP startgrid
  • MotoGP startgrid
  • Marc Márquez
  • Pre event persconferentie
  • Marc Márquez
  • Ai Ogura
  • Pre event persconferentie



   Vrijwillige bijdrage Racesport.nl  

Bent u een trouwe bezoeker van deze website, bent u tevreden met het door ons gebrachte gratis te lezen motorsportnieuws en wilt u het werk van het Racesport.nl redactieteam mede ondersteunen?

Dat kan d.m.v. een vrijwillige bijdrage via de betaallink vrijwillige bijdrage Racesport.nl  of door een bijdrage over te maken naar het volgende bankrekening nummer: NL31 BUNQ 2035 9539 44 t.n.v. ES Event & Sports Promoter, onder vermelding van ‘vrijwillige bijdrage Racesport.nl’



 

Gerelateerde berichten
Gerelateerd