HomeMotoGPMoto3Dorna benadrukt belang Moto2 en Moto3 voor toekomst MotoGP wereldkampioenschap

Dorna benadrukt belang Moto2 en Moto3 voor toekomst MotoGP wereldkampioenschap

Tijdens de Japanse Grand Prix heeft Dorna Sports benadrukt dat Moto2 en Moto3 een onmisbaar onderdeel blijven van het MotoGP wereldkampioenschap. De afgelopen weken deden geruchten de ronde dat de zichtbaarheid van de twee lichtere klassen verminderd zou worden en dat er zelfs wijzigingen in het format overwogen werden.

Carlos Ezpeleta, Chief Sporting Officer van Dorna, reageerde zondag voor de camera van motogp.com op de geruchten die de afgelopen tijd de de ronde deden, en wijzigingen die sinds het Grand Prix weekend op Circuit de Barcelona-Catalunya al doorgevoerd zijn wat betreft de Moto3- en Moto2 klasse

“Iedereen weet hoe belangrijk Moto2 en Moto3 zijn voor het kampioenschap. Het verbaast me hoeveel geruchten er de ronde doen, sommige zelfs voor mij verrassend. Zoals alleen in Europa racen of op zaterdag rijden – dat is volledig ongegrond en uit de lucht gegrepen.”

De Spanjaard benadrukte dat beide klassen essentieel zijn voor de doorstroming van talent richting de MotoGP klasse: “Ze zijn en blijven een intrinsiek onderdeel van het kampioenschap. Voor de fans is het cruciaal dat de sterren van de toekomst al vroeg zichtbaar worden.”

Naast de discussie over zichtbaarheid is er ook onduidelijkheid ontstaan over de status van de wereldtitels in de lichte en middenklasse. Ezpeleta maakte duidelijk dat ook daar geen twijfel over bestaat: “Een wereldtitel is een wereldtitel, en die blijft altijd meetellen. Natuurlijk is de rol van de categorieën veranderd. Vroeger bleven coureurs soms hun hele carrière in één klasse, nu ligt de focus volledig op doorstroming naar de MotoGP categorie.”

Volgens Ezpeleta is dat een logische ontwikkeling: “Het kampioenschap is groter en belangrijker dan ooit. Het ultieme doel voor elke Moto2- en Moto3-coureur is de MotoGP, en dat is hoe het huidige systeem werkt.”

Klare taal, maar opvallend is wel dat, ondanks dat de geruchten de laatste tijd gingen over de veranderingen in de paddock, het verdwijnen van de Moto3- en Moto2 klasse uit de pitstraat (iets dat als sinds een aantal Grand Prix weekenden actueel is) repte de Spaanse Dorna baas in zijn interview met geen woord rept over deze reeds in gang gezette veranderingen onder de vleugels van Liberty Media.



cv-merchandise





17 – MotoGP Japan 2025
01:40 - 02:10
Moto3
Tweede vrije training
02:25 - 02:55
Moto2
Tweede vrije training
03:10 - 03:40
MotoGP
Tweede vrije training
03:50 - 04:05
MotoGP
Eerste kwalificatie
04:15 - 04:30
MotoGP
Tweede kwalificatie
05:45 - 06:00
Moto3
Eerste kwalificatie
06:10 - 06:25
Moto3
Tweede kwalificatie
06:40 - 06:55
Moto2
Eerste kwalificatie
07:05 - 07:20
Moto2
Tweede kwalificatie
08:00 - 08:30
MotoGP
Sprint




Handige links Motul Grand Prix of Japan:

Volledig tijdschema en uitslagen
Waar te volgen op TV
NIEUW | MotoGP- en WorldSBK ticketshop
Fotoverslag



  • Marc Márquez
  • Marc Márquez
  • MotoGP race
  • MotoGP podium
  • Sprint podium
  • Top 3 Sprint
  • Start Sprint
  • Sprint
  • Sprint Motegi
  • Pedro Acosta (37)
  • Marc Márquez & Joan Mir
  • Marc Marquez & Joan Mir
  • Francesco Bagnaia 1
  • Francesco Bagnaia
  • MotoGP top3 kwalificatie
  • Marc Marquez
  • Francesco Bagnaia
  • Joan Mir
  • Joan Mir
  • Marc Márquez
  • Marco Bezzecchi
  • Joan Mir
  • Jake Dixon
  • Francesco Bagnaia
  • Fabio Di Giannantonio
  • David Muñoz
  • Ayumu Sasaki & Zonta van en Goorbergh
  • Zonta van den Goorbergh
  • Zonta van den Goorbergh
  • Ayumu Sasaki
  • Luca Marini
  • Collin Veijer
  • Collin Veijer
  • Marco Bezzecchi
  • MotoGP startgrid
  • MotoGP startgrid
  • Marc Márquez
  • Pre event persconferentie
  • Marc Márquez
  • Ai Ogura
  • Pre event persconferentie
  • Marc Marquez
  • Marc Marquez
  • Marc Marquez
  • Marc Marquez



   Vrijwillige bijdrage Racesport.nl  

Bent u een trouwe bezoeker van deze website, bent u tevreden met het door ons gebrachte gratis te lezen motorsportnieuws en wilt u het werk van het Racesport.nl redactieteam mede ondersteunen?

Dat kan d.m.v. een vrijwillige bijdrage via de betaallink vrijwillige bijdrage Racesport.nl  of door een bijdrage over te maken naar het volgende bankrekening nummer: NL31 BUNQ 2035 9539 44 t.n.v. ES Event & Sports Promoter, onder vermelding van ‘vrijwillige bijdrage Racesport.nl’



 

Gerelateerde berichten
Gerelateerd