Michelin® Grand Prix of Hungary Circuit in Hongarije. Het LIQUI MOLY Dynavolt Intact GP Team verschijnt echter zonder vaste coureur Senna Agius aan de start. De Australiër moet na zijn zware crash in Oostenrijk verstek laten gaan en wordt vervangen door de Spanjaard Sergio Garcia.
De crash tijdens de Moto2 race op de Oostenrijkse Red Bull Ring is voor Senna Agius niet zonder gevolgen gebleven. De Australiër is namelijk onvoldoende hersteld om dit weekend aan de start te verschijnen tijdens het Grand Prix weekend op het Balaton Park Circuit in Hongarije. Het LIQUI MOLY Dynavolt Intact GP Team zal echter wel gewoon met twee coureurs aan de start verschijnen op het Hongaarse circuit. Men heeft Sergio Garcia bereidt gevonden om als vervanger en teamgenoot van Manuel Gonzalez op te gaan treden. De 22-jarige Spanjaard heeft dit seizoen al bewezen mee te kunnen doen om de prijzen in de Moto2 en krijgt in Hongarije de kans om zich ook op Kalex-materiaal te bewijzen.
Garcia ziet de invalbeurt als een extra kans om zich te laten zien: “Het is altijd bijzonder om voor een nieuw team te rijden, zeker tijdens een weekend dat geschiedenis schrijft met dit circuit. Ik wil het maximale halen uit deze gelegenheid.”
Balaton Park nieuw op de kalender
Het Balaton Park Circuit, geopend in 2023 en gelegen op slechts 85 kilometer van Boedapest, maakt dit weekend zijn debuut op de MotoGP-kalender. Het 4,08 kilometer lange tracé telt 17 bochten – 10 links en 7 rechts – en staat bekend om zijn vloeiende secties afgewisseld met zware rempunten. Voor het eerst in 33 jaar strijkt het MotoGP-circus daarmee weer neer in Hongarije.
Handige links Michelin Grand Prix of Hungary:
Volledig tijdschema en uitslagen
Waar te volgen op TV
NIEUW | MotoGP- en WorldSBK ticketshop
Fotoverslag
Vrijwillige bijdrage Racesport.nl
Bent u een trouwe bezoeker van deze website, bent u tevreden met het door ons gebrachte gratis te lezen motorsportnieuws en wilt u het werk van het Racesport.nl redactieteam mede ondersteunen?
Dat kan d.m.v. een vrijwillige bijdrage via de betaallink vrijwillige bijdrage Racesport.nl of door een bijdrage over te maken naar het volgende bankrekening nummer: NL31 BUNQ 2035 9539 44 t.n.v. ES Event & Sports Promoter, onder vermelding van ‘vrijwillige bijdrage Racesport.nl’