Manuel Gonzalez (Liqui Moly Dynavolt Intact GP) is na afloop van de Moto2-race op het Mandalika International Circuit uit de uitslag gehaald. De FIM MotoGP Stewards bevestigden dat de Spanjaard tijdens de Indonesische Grand Prix gebruikmaakte van niet-gehomologeerde software – een oudere versie van de officiële ECU-software. De overtreding resulteert automatisch in diskwalificatie.
Tijdens een technische controle na de Moto2 race werd vastgesteld dat Manuel González gebruikmaakte van de softwareversie M2_v13b2_SYS_v02.clx, die niet langer door het kampioenschap is goedgekeurd. Daarmee overtrad hij artikel 2.5.3.5.11 van het reglement, waarin staat dat uitsluitend de officiële ECU en software van de door Dorna Sport aangewezen leverancier gebruikt mogen worden.
De sanctie betekent dat Manuel Gonzalez zijn tweede plaats en de bijbehorende 20 WK-punten kwijtraakt. Zijn directe titelrivaal Diogo Moreira (Italtrans Racing Team) profiteerde maximaal door de race te winnen en komt daarmee tot op negen punten van de WK-leider.
Met nog vier races en honderd punten te verdelen, is de titelstrijd in de Moto2 weer volledig open. De volgende ronde wordt verreden op Phillip Island in Australië, waar Gonzalez zal proberen de schade te herstellen en zijn voorsprong opnieuw uit te bouwen.
De diskwalificatie komt wel op een heel ongelegen moment voor Gonzalez, een diskwalificatie die vooralsnog vraagtekens oproept binnen het Duitse Moto2 team. De verbazing bij het team dat in de paddock bekend staat als één van de meest professionele teams is dan ook groot: “Hoe dan, we maken al het hele seizoen gebruik van deze software………….
Na een eerste schrikreactie heeft het team bij monde van teambaas Jürgen Lingg in een officiele verklaring meer duidelijkheid gegeven omtrent de diskwalificatie:
Jürgen Lingg: Er was een transmissiefout in de laatste firmware-update, waarbij slechts één parameter werd bijgewerkt. Helaas kregen wij hiervan geen melding, en hoewel Manu hier geen enkel voordeel uit heeft gehaald, moeten we de diskwalificatie accepteren. Samen zullen we ons nu nog sterker maken, zodat we klaar zijn voor de laatste strijd om het wereldkampioenschap.”
Twee Nederlanders in de punten
Door de kwalificatie schuift Collin Veijer op naar de achtste plaats en Zonta van den Goorbergh van de zestiende naar de vijftiende plaats waarmee beide Nederlanders uiteindelijk in de punten wisten te eindigen.
De volledige aangepaste uitslag en nieuwe tussenstand zijn te vinden in de link in onderstaand tijdschema.
Handige links Pertamina Grand Prix of Indonesia:
Volledig tijdschema en uitslagen
Waar te volgen op TV
NIEUW | MotoGP- en WorldSBK ticketshop
Fotoverslag
Vrijwillige bijdrage Racesport.nl
Bent u een trouwe bezoeker van deze website, bent u tevreden met het door ons gebrachte gratis te lezen motorsportnieuws en wilt u het werk van het Racesport.nl redactieteam mede ondersteunen?
Dat kan d.m.v. een vrijwillige bijdrage via de betaallink vrijwillige bijdrage Racesport.nl of door een bijdrage over te maken naar het volgende bankrekening nummer: NL31 BUNQ 2035 9539 44 t.n.v. ES Event & Sports Promoter, onder vermelding van ‘vrijwillige bijdrage Racesport.nl’