Daniel Holgado heeft vrijdagmiddag op het Circuit Ricardo Tormo de snelste tijd gereden in de Moto2-Training van de Motul Grand Prix of the Valencian Community. De Spanjaard bleef Jake Dixon en teamgenoot Daniel Muñoz voor. Collin Veijer noteerde de elfde tijd en was daarmee de snelste Nederlander.
De sessie werd verreden zonder Adrian Huertas en Ayumu Sasaki, die beiden geblesseerd raakten bij een crash in de ochtendtraining. Huertas liep twee gebroken onderarmen op, Sasaki brak zijn enkel.
Lange tijd voerde Tony Arbolino de tijdenlijst aan, maar met nog vijftien minuten op de klok kwamen de eerste serieuze aanvallen. Collin Veijer en zijn Red Bull KTM Ajo-teamgenoot Daniel Muñoz gingen vroeg op een nieuwe set banden en scherpte hun persoonlijke besttijden aan. Veijer reed zich naar P8, Muñoz kwam op dat moment tot de twaalfde tijd. Beide coureurs braken hun tweede snelle ronde vroegtijdig af en keerden terug naar de pitbox.
Diogo Moreira, de leider in het WK-klassement, kwam op dat moment niet verder dan P20.
Zoals vaker in de Moto2 zat het venijn in de staart. Met nog acht minuten te gaan zette Daniel Holgado een 1’32.503 op de klok, goed voor de voorlopige toptijd. Kort daarna verbeterde hij zichzelf nogmaals, alvorens hij onderuitging. Ondanks die crash wist niemand zijn tijd te verbeteren. Jake Dixon eindigde op P2, gevolgd door Muñoz, Izan Guevara en Alex Escrig.
Veijer sloot de sessie af als elfde, voldoende voor rechtstreekse plaatsing voor Q2 op zaterdag. Zonta van den Goorbergh kwam niet verder dan de drieëntwintigste tijd en mist daarmee voorlopig plaatsing voor Q2.
Ook Moreira (P19) en David Alonso (P21, eveneens ten val gekomen) grepen naast een plek in de top veertien.
Top 5 – Moto2 P1
| Positie | Naam | Team | Land | Tijd / Verschil |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Daniel Holgado | CFMOTO Inde Aspar Team | 1:32.408 | |
| 2 | Jake Dixon | ELF Marc VDS Racing Team | +0.123 | |
| 3 | Daniel Muñoz | Red Bull KTM Ajo | +0.176 | |
| 4 | Izan Guevara | BOOSCURU Yamaha Moto2 | +0.226 | |
| 5 | Alex Escrig | KLINT Forward Factory Team | +0.246 | |
| 11 | Collin Veijer | Red Bull KTM Ajo | +0.414 | |
| 23 | Zonta van den Goorbergh | RW-Idrofoglia Racing GP | +1.222 |
Klik hier voor de volledige uitslag
Handige links Motul Grand Prix of the Valencian Community:
Volledig tijdschema en uitslagen Waar te volgen op TV NIEUW | MotoGP- en WorldSBK ticketshop Fotoverslag

