HomeMotoGPMotoGPJack Miller: “Mijn doel is om ook in 2026 in de MotoGP...

Jack Miller: “Mijn doel is om ook in 2026 in de MotoGP te rijden”

Jack Miller heeft tijdens het MotoGP-weekend in Silverstone aangegeven ook na dit seizoen gaar actief te willen blijven bij Pramac Racing Yamaha. Ondanks geruchten over een mogelijke overstetap naar het FIM Superbike World Championship, richt de Australiër zich volledig op het voortzetten van zijn MotoGP-carrière bij zijn huidige team.

Jack Miller is één van de huidige MotoGP coureurs en de enige Yamaha-rijder met een aan het einde van dit seizoen aflopend contract. Hij tekende begin 2025 een eenjarig contract bij het nieuwe Yamaha-project met Pramac Racing. “Uiteraard is het doel om te blijven, maar we moeten zien hoe het loopt,” aldus Miller in Silverstone. “Als je de resultaten haalt, volgt de rest vanzelf. Ik doe mijn best en voel dat we vooruitgang boeken. Ik zou dit project graag verder willen helpen groeien.”

Ondanks een teleurstellende serie van zes races zonder punten, ziet Miller lichtpuntjes. Hij pakte eerder dit seizoen een vijfde plaats op COTA – het beste Yamaha-resultaat sinds 2023 – en was lang de snelste Yamaha-coureur, zelfs voor Fabio Quartararo, die recent een podiumklassering wist te scoren in Jerez.

Miller benadrukte dat hij voorlopig niet op zoek is naar alternatieven, dit ondanks geruchten dat hij een aanbod van Honda op zak zou hebben voor een zitje in het Honda WorldSBK Team. “Heb ik iets anders achter de hand? Nee. Heb ik lijntjes uitgegooid? Ook niet echt. Mijn focus ligt hier. Ik wil hier presteren en blijven.”

Na een crash in de chaotische MotoGP race in Le Mans, waar hij tien seconden voor lag op latere winnaar Johann Zarco, hoopt Miller in Silverstone op revanche. “Het voelde als een gemiste kans. Ik kijk ernaar uit om dat recht te zetten. De voorspellingen zijn typisch Brits, maar dat betekent meestal dat het droog blijft.”

Silverstone is een circuit waar Miller goede herinneringen aan heeft; in 2022 stond hij er nog op het podium. Een sterke prestatie daar zou zijn kansen op contractverlenging zeker vergroten.



RW-2025-vip





Tijdschema en volledige uitslagen Tissot Grand Prix of the United Kingdom



07 – MotoGP Silverstone 2025
10:40 - 11:10
Moto3
Tweede vrije training
11:25 - 11:55
Moto2
Tweede vrije training
12:10 - 12:40
MotoGP
Tweede vrije training
12:50 - 13:05
MotoGP
Eerste kwalificatie
13:15 - 13:30
MotoGP
Tweede kwalificatie
14:50 - 15:05
Moto3
Eerste kwalificatie
15:15 - 15:30
Moto3
Tweede kwalificatie
15:45 - 16:00
Moto2
Eerste kwalificatie
16:10 - 16:25
Moto2
Tweede kwalificatie
17:00 - 17:25
MotoGP
Sprint




Handige links Michelin Grand Prix of France:

Waar te volgen op TV
NIEUW | MotoGP- en WorldSBK ticketshop
Fotoverslag



Volg het laatste Racesport.nl nieuws ook via social media:

 



   Vrijwillige bijdrage Racesport.nl  

Bent u een trouwe bezoeker van deze website, bent u tevreden met het door ons gebrachte gratis te lezen motorsportnieuws en wilt u het werk van het Racesport.nl redactieteam mede ondersteunen?

Dat kan d.m.v. een vrijwillige bijdrage via de betaallink vrijwillige bijdrage Racesport.nl  of door een bijdrage over te maken naar het volgende bankrekening nummer: NL31 BUNQ 2035 9539 44 t.n.v. ES Event & Sports Promoter, onder vermelding van ‘vrijwillige bijdrage Racesport.nl’



 

Gerelateerde berichten
Gerelateerd

Winkelwagen0
Er zijn nog geen producten aanwezig