De Ducati Panigale V2 van Jaume Masia is vrijdag na afloop van de Superpole op het Balaton Park Circuit door de FIM-technici afgekeurd. De Spanjaard, uitkomend voor het Orelac-team, werd gediskwalificeerd wegens het overschrijden van de toegestane gasklepopening, wat resulteerde in een onrechtmatig vermogensvoordeel.
Jaume Masia noteerde vrijdagmiddag aanvankelijk de derde tijd in de Superpole achter Bo Bendsneyder (MV Agusta) en Can Öncü (Yamaha), maar verliest deze kwalificatiepositie en moet beide races van dit weekend – zaterdag en zondag om 15:15 uur – vanaf de laatste plaats op de grid starten. Dankzij zijn rondetijden in de vrije trainingen blijft hij wel startgerechtigd.
Binnen de WorldSSP-paddock was al langer sprake van gefronste wenkbrauwen rondom de topsnelheid van Masia’s Ducati. Ondanks zijn kleine postuur – een voordeel qua luchtweerstand – werden er vraagtekens gezet bij het vermogen van zijn machine. De FIM vond bij de technische keuring afwijkingen aan het gaskleppensysteem, wat volgens de balansregels niet is toegestaan.
Met deze diskwalificatie komt er een abrupt einde aan Masia’s sterke kwalificatieprestatie. De Spanjaard bezet momenteel met 172 gescoorde WK-punten de vierde plaats in de tussenstand van het kampioenschap, één positie en 16 punten meer dan Bendsneyder die aan het Hongaarse wedstrijdweekend begint als vijfde in de tussenstand.
↓Tijdschema en volledige uitslagen Hungarian Round↓
Handige links Hungarian Round:
Volledige tijdschema en uitslagen
Waar te volgen op TV
NIEUW | MotoGP- en WorldSBK ticketshop
Fotoverslag
Vrijwillige bijdrage Racesport.nl
Bent u een trouwe bezoeker van deze website, bent u tevreden met het door ons gebrachte gratis te lezen motorsportnieuws en wilt u het werk van het Racesport.nl redactieteam mede ondersteunen?
Dat kan d.m.v. een vrijwillige bijdrage via de betaallink vrijwillige bijdrage Racesport.nl of door een bijdrage over te maken naar het volgende bankrekening nummer: NL31 BUNQ 2035 9539 44 t.n.v. ES Event & Sports Promoter, onder vermelding van ‘vrijwillige bijdrage Racesport.nl’