HomeMotoGPMotoGPMarc Márquez blijft domineren en wint zaterdag in Assen ook Sprint Dutch...

Marc Márquez blijft domineren en wint zaterdag in Assen ook Sprint Dutch TT

Marc Marquez heeft zaterdagmiddag op het TT Circuit Assen de Sprint van de Motul Grand Prix of the Netherlands op zijn naam geschreven. Het was de negende Sprint zege van het seizoen voor de Spanjaard. Alex Márquez eindigde als tweede terwijl de derde plaats een prooi werd voor Aprilia Racing coureur Marco Bezzecchi.

Om 15:00 uur gingen zaterdagmiddag de lichten op groen voor de 13 ronden tellende Sprint van de Dutch TT. Bij de start was het Fabio Quartararo die het snelst weg was en als eerste de Haarbocht in dook voor Marc Marquez, Francesco Bagnaia en Alex Márquez.

Terwijl Marc Márquez al in de eerste ronde naar de leiding kwam waren het Raul Fernandez en Joan Mir die in de fout gingen, Mir kwam ten val en Fernandez ging wijd en verloor veel tijd vanwege een uitstapje door het Drentse gravel.

Niet veel later moest Quartararo ook zijn meerdere erkennen in Alex Marquez en zagen we Marco Bezzecchi ten koste van Bagnaia naar de derde plaats komen.

Even leken de gebroeders Márquez weg te rijden, maar het was Bezzecchi die de twee Spaanse broer tot de orde riep en in de zevende ronde met in zijn kielzog Quartararo de aansluiting wist te bewerkstelligen. Iets verder naar achter zagen we op hetzelfde moment Fabio Di Giannantonio ten koste van Bagnaia naar de vijfde plaats komen.

Lang duurde de aansluiting echter niet want al na twee ronden zag Bezzecchi de Marquez broers opnieuw iets afstand nemen terwijl vier ronden voor het einde van de race er voor Quartararo een einde kwam aan de race. De van pole vertrokken Yamaha coureur kwam in bocht 10 (Mandeveen) ten val.

Met twee tracklimits waarschuwingen op zak begon Marc Márquez met een op een kans loerende Alex Márquez aan de laatste drie ronden van deze race. Terwijl Marc Márquez een longlap penalty bespaard bleef was dan anders voor Fermin Aldeguer en Pedro Acosta.

In de slotfase wist de Ducati Lenovo Team coureur zijn leidende positie vast te houden en zo zijn negende Sprint zege (negen uit tien) van dit seizoen veilig te stellen voor Alex Márquez en Bezzecchi.

Di Giannantonio passeerde als vierde de eindstreep gevolgd door Bagnaia, Maverick Viñales, Acosta, Aldeguer, Franco Morbidelli en Binder. Aangezien Acosta pas in de slotfase een longlap penalty kreeg en zijn straf niet meer kon voldoen in de race kreeg hij drie seconden tijdstraf aan zijn broek. Hierdoor werd de negende plaats zijn deel en schoven Aldeguer en Morbidelli een plaats op in de uitslag.

Top 5 MotoGP Sprint  – Assen

Positie Naam Team Land Tijd / Verschil
1 Marc Marquez Ducati Lenovo Team 🇪🇸 20’02.150
2 Alex Marquez BK8 Gresini Racing MotoGP 🇪🇸 +0.351
3 Marco Bezzecchi Aprilia Racing 🇮🇹 +1.247
4 Fabio Di Giannantonio Pertamina Enduro VR46 Racing Team 🇮🇹 +2.269
5 Francesco Bagnaia Ducati Lenovo Team 🇮🇹 +2.686

Klik hier voor de volledige uitslag





Tijdschema en volledige uitslagen Motul Grand Prix of the Netherlands↓



10 – MotoGP Assen 2025
08:40 - 09:10
Moto3
Tweede vrije training
09:25 - 09:55
Moto2
Tweede vrije training
10:10 - 10:40
MotoGP
Tweede vrije training
10:50 - 11:05
MotoGP
Eerste kwalificatie
11:15 - 11:30
MotoGP
Tweede kwalificatie
12:15 - 12:35
MotoE
Race 1
12:50 - 13:05
Moto3
Eerste kwalificatie
13:15 - 13:30
Moto3
Tweede kwalificatie
13:45 - 14:00
Moto2
Eerste kwalificatie
14:10 - 14:25
Moto2
Tweede kwalificatie
15:00 - 15:30
MotoGP
Sprint
16:10 - 16:30
MotoE
Race 2




Handige links Motul Grand Prix of the Netherlands:

Waar te volgen op TV
NIEUW | MotoGP- en WorldSBK ticketshop
Fotoverslag donderdag
Fotoverslag vrijdag
Fotoverslag zaterdag
Fotoverslag zondag
TT Legends Parade





Volg het laatste Racesport.nl nieuws ook via social media:

 



   Vrijwillige bijdrage Racesport.nl  

Bent u een trouwe bezoeker van deze website, bent u tevreden met het door ons gebrachte gratis te lezen motorsportnieuws en wilt u het werk van het Racesport.nl redactieteam mede ondersteunen?

Dat kan d.m.v. een vrijwillige bijdrage via de betaallink vrijwillige bijdrage Racesport.nl  of door een bijdrage over te maken naar het volgende bankrekening nummer: NL31 BUNQ 2035 9539 44 t.n.v. ES Event & Sports Promoter, onder vermelding van ‘vrijwillige bijdrage Racesport.nl’



 

Gerelateerde berichten
Gerelateerd

Shopping cart0
There are no products in the cart!
Continue shopping