Marc Márquez heeft zondag op dominante wijze de MotoGP-race van de GoPro Grand Prix of Aragón gewonnen. De Spanjaard liet geen twijfel bestaan over zijn vorm en pakte op zijn thuiscircuit zijn vierde Grand Prix overwinning van het seizoen en vergrootte daarmee zijn voorsprong in de tussenstand van het kampioenschap tot 32 punten.
Het hele weekend in Aragon stond in het teken van Marc Márquez. De achtvoudig wereldkampioen domineerde in elke training, wist op zaterdag de MotoGP pole veilig te stellen en de Sprint te winnen om vervolgens op zondag de hoofdrace op overtuigende wijze op zijn naam te schrijven.
De race
Marc Márquez kende zondagmiddag een goede start van de race en nam meteen na de start de leiding. Vervolgens controleerde de Spanjaard de race ronde na ronde, waarbij hij zijn achtervolgers ogenschijnlijk met met de juiste tactiek op gepaste afstand wist te houden. Ondanks dit kende de Ducati Lenovo Team coureur tijdens de race echter ook de nodige twijfels en vertelde hij na afloop dat de race in Austin – waar hij op zondag aan de leiding rijdend in de race ten val kwam – een paar keer door zijn hoofd.
Marc Márquez: “In de slotfase van de race dacht ik terug aan mijn crash in Austin. Ik zei tegen mezelf: ‘We moeten een oplossing vinden’, en dat was pushen voor de snelste ronde. Daarmee kwam ik terug in de racemodus.”
Dat dit niet verzonnen is bleek op de tijdlijst, want drie ronden voor het einde van de race zette de winnaar namelijk de snelste ronde van de wedstrijd op de klok.
In het begin van de race zat het veld nog relatief dichtbij elkaar. Achter de aan de leiding rijdende Marc Márquez leken Alex Márquez, Francesco Bagnaia, Pedro Acosta en Brad Binder het tempo van ‘Mister Aragon’ aardig te kunnen volgen. Maar vanaf de zevende ronde ontstond er een verschil en sloeg de oudste van de twee broers Márquez een eerste gaatje op zijn achtervolgers.
Marc Márquez: “Ik reed op gevoel, niet op rondetijden. Op een gegeven moment reden we rondetijden van 47-hoog en dat voelde voor mij op dat moment als het maximale. Daarna werd het circuit sneller, maar ik bleef hetzelfde doen. De achterband onder controle houden was belangrijk.”
De overwinning van Marc Márquez was niet alleen zijn vierde zondag overwinning van het seizoen, het was ook zijn zevende overwinning op Motorland Aragon. Naast deze prachtige resultaten was er nog een soort van een mijlpaal voor de Ducati Lenovo Team coureur. Dit weekend is hij nu ook de enige coureur is die in alle sessies van een MotoGP-weekend bovenaan eindigde sinds zijn eigen prestatie tijdens de 2015 editie van de Duitse Grand Prix op de Sachsenring.
Marc Márquez: “Dit was een perfect weekend. Ik was volledig gefocust, geen domme fouten zoals in Austin. De race was sneller dan verwacht, maar ik heb het deze keer goed weten te managen en tot aan het einde alles onder controle weten te houden.”
WK-stand na acht Grand Prix weekenden
Marc Márquez verstevigt zijn leidende positie met 233 punten, gevolgd door Alex Márquez (201) en Bagnaia (140). Morbidelli (115) en Di Giannantonio (99) maken de top vijf compleet.
↓Tijdschema en volledige uitslagen GoPro Grand Prix of Aragon↓
Handige links GoPro Grand Prix of Aragon:
Waar te volgen op TV
NIEUW | MotoGP- en WorldSBK ticketshop
Fotoverslag
Volg het laatste Racesport.nl nieuws ook via social media:
Vrijwillige bijdrage Racesport.nl
Bent u een trouwe bezoeker van deze website, bent u tevreden met het door ons gebrachte gratis te lezen motorsportnieuws en wilt u het werk van het Racesport.nl redactieteam mede ondersteunen?
Dat kan d.m.v. een vrijwillige bijdrage via de betaallink vrijwillige bijdrage Racesport.nl of door een bijdrage over te maken naar het volgende bankrekening nummer: NL31 BUNQ 2035 9539 44 t.n.v. ES Event & Sports Promoter, onder vermelding van ‘vrijwillige bijdrage Racesport.nl’




