Marc Márquez sluit niet uit dat hij na zijn actieve carrière een rol als MotoGP teameigenaar op zich neemt. De negenvoudig wereldkampioen liet tijdens het openingsweekend van het seizoen in Buriram weten dat zijn volledige focus momenteel echter nog op het racen ligt.
Tijdens het eerste Grand Prix-weekend van het seizoen in Thailand was Márquez opnieuw een veelbesproken naam als het gaat om zijn toekomst in de MotoGP. De Ducati Lenovo Team-coureur heeft nog altijd geen contract getekend voor de periode vanaf 2027. Binnen de paddock wordt verwacht dat de Spanjaard zijn huidige werkgever Ducati trouw blijft en mogelijk Pedro Acosta als nieuwe teamgenoot krijgt.
Aanvankelijk werd verwacht dat er al tijdens de gezamenlijke MotoGP-presentatie duidelijkheid zou komen over de toekomst van de Spanjaard. Dat gebeurde niet. Volgens meerdere bronnen wachten fabrikanten met contractaankondigingen totdat de onderhandelingen over de nieuwe commerciële overeenkomsten voor de periode 2027-2031 met de MotoGP Entertainment Group zijn afgerond.
Contractduur grootste struikelblok
Márquez gaf in Thailand opnieuw aan dat hij Ducati heeft gevraagd om voorlopig te wachten met verdere contractonderhandelingen totdat hij zich weer volledig fit voelt en vrijuit kan rijden.
Volgens insiders vormt momenteel vooral de duur van het nieuwe contract een belangrijk discussiepunt. Daarnaast spelen ook de financiële voorwaarden een rol. De markt is immers flink in beweging gekomen, mede doordat Fabio Quartararo een contract tekende met een naar verluidt jaarsalaris van circa 15 miljoen euro. Het management van Márquez zou van mening zijn dat de meest succesvolle en gewilde coureur in het veld ook het hoogste salaris hoort te ontvangen.
Deze situatie leidde in Buriram tot veel vragen over de toekomst van de Spanjaard. Zal Márquez nog één groot contract tekenen in de MotoGP? Of hangt hij na 2027 of 2028 zijn helm aan de wilgen?
Focus ligt volledig op racen
Voorlopig wil Márquez echter nog niet te ver vooruitkijken.
“Op dit moment denk ik daar niet over na, omdat ik volledig gefocust ben op het rijden,” aldus de Ducati-coureur. “Als je coureur bent, draait je hele leven om racen.”
Volgens de Spanjaard zal hij pas na zijn actieve carrière beslissen welke richting hij opgaat.
“In de toekomst? Je weet nooit. Mijn carrière stopt vroeg of laat en dan zal ik beslissen wat ik ga doen. Maar MotoGP en motoren zullen altijd een deel van mijn leven blijven.”
Toenemende interesse in MotoGP teams
De vraag of Márquez in de toekomst een team zou willen runnen komt niet uit de lucht vallen. Sinds de overname van MotoGP door Liberty Media is de interesse vanuit investeerders en bekende namen uit andere sporten zichtbaar toegenomen.
Zo werden eerder onder meer Formule 1-wereldkampioenen Lewis Hamilton en Max Verstappen genoemd als mogelijke investeerders in een MotoGP-team. Tot nu toe wisselde echter slechts één team daadwerkelijk van eigenaar: Tech3 werd onlangs verkocht aan een consortium onder leiding van voormalig Formule 1 teambaas Günther Steiner.
Binnen de huidige paddock zijn er al meerdere voorbeelden van voormalige coureurs die een team runnen. Zo staat het VR46 Racing Team onder leiding van Valentino Rossi, terwijl LCR Honda wordt geleid door voormalig Grand Prix-coureur Lucio Cecchinello.
Voor Marc Márquez lijkt een dergelijke stap voorlopig echter nog toekomstmuziek. Eén ding staat volgens de Spanjaard vast: ook na zijn actieve carrière zal hij nauw betrokken blijven bij de MotoGP wereld.
↓Tijdschema en volledige uitslagen PT Grand Prix of Thailand:↓
Handige links PT Grand Prix of Thailand:
Volledig tijdschema en uitslagen
Waar te volgen op TV
MotoGP- en WorldSBK ticketshop
Fotoverslag





