Marco Bezzecchi heeft zich zaterdagochtend in Portimão verzekerd van de MotoGP pole van de Qatar Airways Grand Prix of Portugal. De Aprilia Racing coureur was in Q2 het snelst voor Pedro Acosta en Fabio Quartararo die even daarvoor via Q1 een plaats had afgedwongen voor Q2.
Tweede vrije training
Alvorens de MotoGP coureurs zaterdag in Portimão begonnen aan het kwalificatie sessie stond er nog de 30 minuten durende tweede vrije training op het programma. Vanwege de baanomstandigheden werd het een niet veelzeggende sessie aangezien de baan half nat half droog was.
In het begin zagen we dan ook maar slechts een paar coureurs op de baan terwijl de rest wachtte op betere omstandigheden van de snel opdrogende baan. Uiteindelijk kwamen wel alle 22 coureurs in actie, waren de omstandigheden aan het eind van de sessie aanzienlijk beter en kon er alsnog op slicks worden gereden al bleven de snelste rondetijden uit de eerste vrije training nog wel buiten bereik.
Het was uiteindelijk Fermin Aldeguer die bij het vallen van de finishvlag met een snelste ronde van 1’41.654 de tijdlijst aanvoerde voor Alex Marquez, Joan Mir, Marco Bezzecchi en Francesco Bagnaia.
Klik hier voor de volledige uitslag
Q1
Terwijl Raul Fernandez een bezoek bracht aan het medical centre, dit nog als gevolg van zijn crash op vrijdag. De pijn aan zijn schouder en bovenarm bleken nog teveel om de rest van het weekend nog in actie te kunnen komen. Zonder de Trackhouse Racing MotoGP coureur begonnen 11 coureurs aan deze sessie.
Het was Fabio Quartararo die na de eerste run het snelst was en het veld aanvoerde voor Enea Bastianini en MotoGP debutant Nicolo Bulega. Dit bleek echter niet voldoende want in de tweede run was het Luca Marini die al snel onder de tot dan toe snelste rondetijd van de Fransman dook.
Terwijl Bulega vervolgens even een uitstapje maakte door het Portugese gravel was het vervolgens Quartararo die opnieuw sneller rondging. Deze snelste ronde van 1’38.661 werd vervolgens niet meer verbeterd en was het de Yamaha coureur die deze sessie als snelste afsloot. Jack Miller wist in de slotfase nog naar de tweede plaats te komen waardoor er na afloop twee Yamaha coureurs zich alsnog wisten te plaatsen voor Q2.
Marini greep net na plaatsing, werd uiteindelijk derde en zal daarmee dit weekend vanaf de dertiende startplaats aan de Sprint en race moeten beginnen.
Top 5 – MotoGP Q1 Qatar Airways Grand Prix of Portugal
| Positie | Naam | Team | Land | Tijd / Verschil |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Fabio Quartararo | Monster Energy Yamaha MotoGP | 1’38.661 | |
| 2 | Jack Miller | Prima Pramac Yamaha MotoGP | +0.253 | |
| 3 | Luca Marini | Honda HRC Castrol | +0.342 | |
| 4 | Brad Binder | Red Bull KTM Factory Racing | +0.699 | |
| 5 | Franco Morbidelli | Pertamina Enduro VR46 Racing Team | +0.719 |
Klik hier voor de volledige uitslag
Q2
Ook in deze sessie was het Quartararo die meteen de toon zette, meteen al sneller was dan in Q1 en in de beginfase van de sessie de tijdlijst aanvoerde. Maar later in de eerste run doken Márquez, Bezzecchi, Pedro Acosta en Bagnaia al snel onder de tot dan toe snelste rondetijd van de Yamaha coureur.
Voorafgaand aan de tweede en beslissende run was de grote vraag, wie duikt als eerste onder de 1’38 grens. Het antwoord liet niet lang op zich wachten want het was Bezzecchi die meteen in zijn eerste snelle ronde al een 1’37.556 op de klok wist te zetten. Vervolgens zagen we Márquez in de fout gaan en ten val komen hetgeen kort voor een gele vlag situatie leidde.
Ondanks dat er in de slotfase nog een flink aantal rondetijden aangescherpt werden bleef de 1’37.556 van de Aprilia coureur buiten bereik. De Italiaan stelde dan ook de pole veilig voor Acosta, Quartararo, Bagnaia en de gecrashte Márquez.
Top 5 – MotoGP Q2 Qatar Airways Grand Prix of Portugal
| Positie | Naam | Team | Land | Tijd / Verschil |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Marco Bezzecchi | Aprilia Racing | 1’37.556 | |
| 2 | Pedro Acosta | Red Bull KTM Factory Racing | +0.150 | |
| 3 | Fabio Quartararo | Monster Energy Yamaha MotoGP | +0.344 | |
| 4 | Francesco Bagnaia | Ducati Lenovo Team | +0.379 | |
| 5 | Alex Marquez | Gresini Racing MotoGP | +0.431 |
Volgende sessie: Sprint
Tijd: 15:00 uur lokale tijd (16:00 uur Nederlandse tijd)
Handige links Qatar Airways Grand Prix of Portugal:
Volledig tijdschema en uitslagen Waar te volgen op TV NIEUW | MotoGP- en WorldSBK ticketshop Fotoverslag

