Diogo Moreira heeft zich zaterdag in Aragon verzekerd van de Moto2 pole van de GoPro Grand Prix of Aragon. De Braziliaan was in de kwalificatie het snelst voor Barry Baltus en Deniz Öncü. Zonta van den Goorbergh kwalificeerde zich op een keurige achtste plaats.
Q1
Veertien coureurs gingen in deze sessie op jacht naar een top vier tijd, een positie die alsnog recht geven op een plaats in Q2.
Het was Alonso Lopez die het snelst was en in de laatste minuut Izan Guevara terugverwees naar de tweede plaats op de lijst. De derde rondetijd was er voor Tony Arbolino terwijl Filip Salac de vierde rondetijd op de klok wist te zetten ondanks een crash halverwege de sessie.
Met een vijfde rondetijd greep Celestino Vietti er net naast, de Italiaan zal hierdoor zondag vanaf de negentiende plaats op de grid aan de race moeten beginnen. Blij was de Beta Tools SpeedRS Team coureur er niet mee, na afloop liet hij dit duidelijk blijken aan het adres van o.a. Jorge Navarro.
Top 5 – Moto2 Q1 – GoPro Grand Prix van Aragón 2025
Positie | Naam | Team | Rondetijd | Verschil | Land |
---|---|---|---|---|---|
1 | Alonso López | Beta Tools SpeedRS Team | 1’50.509 | — | 🇪🇸 |
2 | Izan Guevara | BLU CRU Pramac Yamaha Moto2 | 1’50.600 | +0.091 | 🇪🇸 |
3 | Tony Arbolino | BLU CRU Pramac Yamaha Moto2 | 1’50.731 | +0.222 | 🇮🇹 |
4 | Filip Salac | ELF Marc VDS Racing Team | 1’50.822 | +0.313 | 🇨🇿 |
5 | Celestino Vietti | Beta Tools SpeedRS Team | 1’51.190 | +0.681 | 🇮🇹 |
Klik hier voor de volledige uitslag
Q2
Voor Manuel Gonzalez begon deze sessie met tegenslag. De leider in de tussenstand van het kampioenschap remde al in de eerste snelle ronde zijn machine onderuit bij het ingaan van bocht vijf. De machine van de in Duitse dienst rijdende Spanjaard liep daarbij dusdanig veel schade op waardoor deze sessie al voorbij was alvorens deze goed en wel was begonnen.
Nadat niet veel later ook Salac opnieuw in de fout ging – de Tsjech kwam naast de baan maar wist een val te voorkomen – zagen we door de gele vlaggen dat een aantal coureurs hun op dat moment snelst gereden rondetijd kwijtraakten waaronder Deniz Öncü en Zonta van den Goorbergh. De Nederlander zag daarmee een op dat moment keurige derde rondetijd in rook opgaan waardoor hij de eerste run afsloot met slechts de vijftiende rondetijd achter zijn naam.
In de tweede run ging het spel echt op de wagen en was het Diogo Moreira die met een hele snelle ronde van 1’49.940 de pole voor zich opeiste. Achter de Braziliaan – die zijn eerste Moto2 pole wist te scoren – was het Barry Baltus die keurig tweede werd terwijl Deniz Öncü de derde startplaats voor zich opeiste ondanks een fout in zijn laatste snelle ronde.
Aron Canet en Daniel Holgado completeerden in deze kwalificatiesessie de top vijf terwijl Zonta van den Goorbergh in zijn allerlaatste ronde een meer dan verdienstelijke achtste rondetijd op de klok wist te zetten en daarmee een plaats op de derde startrij veiligstelde.
Top 5 – Moto2 Q2 – GoPro Grand Prix van Aragón 2025
Positie | Naam | Team | Rondetijd | Verschil | Land |
---|---|---|---|---|---|
1 | Diogo Moreira | Italtrans Racing Team | 1’49.940 | — | 🇧🇷 |
2 | Barry Baltus | Fantic Racing Lino Sonego | 1’50.162 | +0.222 | 🇧🇪 |
3 | Deniz Öncü | Red Bull KTM Ajo | 1’50.166 | +0.226 | 🇹🇷 |
4 | Aron Canet | Fantic Racing Lino Sonego | 1’50.220 | +0.280 | 🇪🇸 |
5 | Daniel Holgado | CFMOTO Inde Aspar Team | 1’50.407 | +0.467 | 🇪🇸 |
8 | Zonta van den Goorbergh | RW-Idrofoglia Racing GP | 1’50.502 | +0.562 | 🇳🇱 |
Klik hier voor de volledige uitslag
In onderstaande video de hoogtepunten van deze Moto2 kwalificatiesessies. Met dank aan Ziggo Sport Racing.
Volgende sessie: Race
Tijd: Zondagmiddag 12:15 uur
↓Tijdschema en volledige uitslagen GoPro Grand Prix of Aragon↓
Handige links GoPro Grand Prix of Aragon:
Waar te volgen op TV
NIEUW | MotoGP- en WorldSBK ticketshop
Fotoverslag
Volg het laatste Racesport.nl nieuws ook via social media:
Vrijwillige bijdrage Racesport.nl
Bent u een trouwe bezoeker van deze website, bent u tevreden met het door ons gebrachte gratis te lezen motorsportnieuws en wilt u het werk van het Racesport.nl redactieteam mede ondersteunen?
Dat kan d.m.v. een vrijwillige bijdrage via de betaallink vrijwillige bijdrage Racesport.nl of door een bijdrage over te maken naar het volgende bankrekening nummer: NL31 BUNQ 2035 9539 44 t.n.v. ES Event & Sports Promoter, onder vermelding van ‘vrijwillige bijdrage Racesport.nl’