Pedro Acosta opent de Monster Energy Grand Prix of Catalania met de snelste rondetijd. De Red Bull KTM Factory Racing coureur ging in de slotfase op nieuwe banden naar de snelste tijd. Johann Zarco en Marc Márquez werden tweede en derde.
Jack Miller kwam binnen tien minuten ten val. Marc Márquez had met een 1’39.198 de snelste tijd in handen voor zijn broer Alex, die op 0,186 de tweede tijd noteerde. Johann Zarco stond derde. Francesco Bagnaia stond na tien minuten op de eenentwintigste positie.
Na een rustigere fase in de sessie was het halverwege de sessie nog altijd Marc Márquez met de snelste tijd. Marco Bezzecchi en Pedro Acosta klommen naar de vierde en vijfde positie. Aleix Espargaro had de dertiende plek in handen.
Met nog een kwartier te gaan gaf de KTM van Enea Bastianini de geest en kwam de Italiaan langs de kant te staan. Ai Ogura en Miguel Oliviera stonden verrassend in de top tien met nog tien minuten te gaan in de sessie. Raul Fernández kwam naar de zesde tijd.
In de slotfase reed Pedro Acosta op nieuwe banden met een 1’38 naar de snelste tijd, deze tijd wist de Spanjaard twee keer achter elkaar te rijden. Johann Zarco klom naar de tweede positie. De rondetijd die Marc Márquez in de openingsfase neer wist te zetten bleek genoeg voor de derde tijd.
Francesco Bagnaia kwam niet verder dan de drieëntwintigste tijd en had alleen Somkiat Chantra nog achter zich.
Uitslag – Top 5 MotoGP FP1 Circuit de Barcelona-Catalunya
| Positie | Naam | Team | Land | verschil |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Pedro Acosta | Red Bull KTM Factory Racing | ![]() |
1’38.979 |
| 2 | Johann Zarco | Castrol Honda LCR | ![]() |
+0,095 |
| 3 | Marc Márquez | Ducati Lenovo Team | ![]() |
+0,219 |
| 4 | Maverick Viñales | Red Bull KTM Tech3 | ![]() |
+0,389 |
| 5 | Alex Márquez | BK8 Gresini Racing MotoGP | ![]() |
+0,405 |
Klik hier voor de volledige uitslag
Volgende sessie: Training 1
Tijd: 15:00 uur
Handige links Monster Energy Grand Prix of Catalonia:
Volledig tijdschema en uitslagen
Waar te volgen op TV
NIEUW | MotoGP- en WorldSBK ticketshop
Fotoverslag
Vrijwillige bijdrage Racesport.nl
Bent u een trouwe bezoeker van deze website, bent u tevreden met het door ons gebrachte gratis te lezen motorsportnieuws en wilt u het werk van het Racesport.nl redactieteam mede ondersteunen?
Dat kan d.m.v. een vrijwillige bijdrage via de betaallink vrijwillige bijdrage Racesport.nl of door een bijdrage over te maken naar het volgende bankrekening nummer: NL31 BUNQ 2035 9539 44 t.n.v. ES Event & Sports Promoter, onder vermelding van ‘vrijwillige bijdrage Racesport.nl’





