Pol Espargaró lijkt na zijn succesvolle invalbeurten in de MotoGP opnieuw voor een verrassing te zorgen. De KTM-MotoGP testcoureur wordt nadrukkelijk in verband gebracht met een overstap in 2026 naar het FIM Superbike World Championship, mogelijk als teamgenoot van Nicolo Bulega bij Aruba.it Racing Ducati.
Na zijn zware crash in Portimão in 2023 beëindigde Pol Espargaró zijn carrière als fulltime MotoGP-coureur en nam hij de rol van testrijder bij KTM op zich. Toch liet de 34-jarige Spanjaard dit seizoen zien nog altijd competitief te zijn. Als invaller voor Maverick Viñales reed hij sterke races in Brno, waar hij zowel in de Sprint als ook op zondag in de Grand Prix als negende finishte.
Pol Espargaró is echter niet tevreden met incidentele invalbeurten. “Een coureur als Maverick vervangen is niet wat ik wil. Ik wil racen,” benadrukte hij vrijdagmiddag op Balaton Park nadat hij even eerder de openingsdag had afgesloten met de achtste rondetijd achter zijn naam.
KTM besloot dit seizoen geen MotoGP wildcard-deelnames toe te staan voor zijn testrijders, een beslissing die Espargaró frustreert. “Je moet de passie in de coureurs behouden om ze competitief te houden. Niet alleen voor de races, ook voor de tests,” aldus de jongste van de twee broers Espargaró vrijdagmiddag.
Volgens de geruchten die momenteel de ronde doen staat Pol Espargaró bovenaan de lijst van Ducati als mogelijke opvolger van Álvaro Bautista, wiens contract niet verlengd wordt. In dat scenario zou hij de ervaren Spanjaard aflossen naast Bulega. Toch liggen er obstakels: Ducati’s budget voor de tweede rijder is beperkt en ook Iker Lecuona wordt genoemd als kandidaat.
Pol Espargaró zelf houdt de deur bewust op een kier: “Momenteel ben ik KTM-MotoGP testcoureur. Ik wil graag racen, ik voel dat ik nog snel genoeg ben. Mijn toekomst ligt volledig open en ik doe waar ik me het prettigst bij voel.”
Een duidelijke afwijzing van een World SBK-transfer is het dus niet. Integendeel, met zijn knipoog naar het relatief korte World Superbike seizoen – slechts twaalf raceweekenden en dan ook nog hoofdzakelijke in Europa – lijkt Pol Espargaró meer dan geïnteresseerd.
Handige links Michelin Grand Prix of Hungary:
Volledig tijdschema en uitslagen
Waar te volgen op TV
NIEUW | MotoGP- en WorldSBK ticketshop
Fotoverslag
Vrijwillige bijdrage Racesport.nl
Bent u een trouwe bezoeker van deze website, bent u tevreden met het door ons gebrachte gratis te lezen motorsportnieuws en wilt u het werk van het Racesport.nl redactieteam mede ondersteunen?
Dat kan d.m.v. een vrijwillige bijdrage via de betaallink vrijwillige bijdrage Racesport.nl of door een bijdrage over te maken naar het volgende bankrekening nummer: NL31 BUNQ 2035 9539 44 t.n.v. ES Event & Sports Promoter, onder vermelding van ‘vrijwillige bijdrage Racesport.nl’




