Fabio Quartararo heeft zaterdag op het Phillip Island Grand Prix Circuit de MotoGP pole van de Liqui Moly Australian Grand Prix voor zich opgeeist. De Yamaha coureur was in Q2 het snelst voor Marco Bezzecchi en merkgenoot Jack Miller.
Q1
In deze eerste kwalificatie sessie was het Fermin Aldeguer die de snelste rondetijd op de klok wist te zetten voor Jack Miller en Brad Binder. Aldeguer en Miller plaatsten zich hiermee alsnog voor Q2 terwijl Binder met zijn derde rondetijd zich als dertiende kwalificeerde. Geheel zonder slag of stoot ging het voor de Zuid-Afrikaan echter niet, hij was bij een tweetal incidenten betrokken. Zo reed hij in eerste instantie langzaam op de ideale lijn waardoor Lorenzo Savadori flink ten val kwam in een poging hem te ontwijken, niet veel later overkwam hij hetzelfde toen hij Johann Zarco in de weg reed en de Fransman een snellere rondetijd ontnam.
Top 5 MotoGP – Q1 Phillip Island
Positie | Naam | Team | Land | Tijd / verschil |
---|---|---|---|---|
1 | Fermín Aldeguer | BK8 Gresini Racing | ![]() |
1:27.071 |
2 | Jack Miller | Prima Pramac Yamaha MotoGP | ![]() |
+0.009 |
3 | Brad Binder | Red Bull KTM Factory Racing | ![]() |
+0.038 |
4 | Joan Mir | Honda HRC Castrol | ![]() |
+0.209 |
5 | Johann Zarco | Castrol Honda LCR | ![]() |
+0.321 |
Klik hier voor de volledige uitslag
Q2
Deze sessie begon met tegenslag voor Alex Márquez. De BK8 Gresini Racing MotoGP coureur kwam al in de beginfase ten val. De Spanjaard kon echter zijn weg vervolgen en na een korte stop niet veel later op dezelfde machine zijn sessie hervatten.
Terwijl Miller al snel op de bovenste plaats op de tijdlijst te vinden was zagen we Marco Bezzecchi – tot op dat moment de snelste man van het weekend – zijn frustraties openlijk ventileren nadat hij in een snelle ronde gehinderd werd door Binder en Francesco Bagnaia en ‘slechts’ een elfde rondetijd op de klok wist te zetten.
Niet veel later herpakte de Aprilia Racing coureur zich door een 1:26.496 en daarmee naar de bovenste plaats op de lijst te komen, en dat terwijl Alex Márquez even later voor de tweede keer in deze sessie ten val kwam. Dit keer ging de Spanjaard op hoge snelheid onderuit in bocht 1 en was het einde sessie.
Het venijn zat in deze sessie echter in de staart want het was Fabio Quartararo die in zijn allerlaatste ronde een tijd op de klok wist te zetten van 1:26.465, een rondetijd die niet alleen goed was voor de pole maar tevens een nieuw ronderecord op het Australische circuit. Het zorgde ervoor dat Bezzecchi terug verwezen werd naar de tweede plaats op de grid terwijl Miller het Australische publiek op de banken kreeg door de derde startplaats voor zich op te eisen.
De vierde startplaats werd een prooi voor Raul Fernandez gevolgd door Pedro Acosta en Alex Márquez die ondanks zijn twee crashes op de zesde plaats de best geklasseerde Ducati coureur werd.
Update: Na afloop werd bekend dat zowel Brad Binder als ook Francesco Bagnaia door de wedstrijdleiding bestraft zijn en zondag drie plaatsen op de startgrid teruggezet zijn. De twee heren kregen de straf vanwege het hinderen van Bezzecchi zoals genoemd.
Top 5 MotoGP – Q2 Phillip Island
Positie | Naam | Team | Land | Tijd / verschil |
---|---|---|---|---|
1 | Fabio Quartararo | Monster Energy Yamaha MotoGP | ![]() |
1:26.465 |
2 | Marco Bezzecchi | Aprilia Racing | ![]() |
+0.031 |
3 | Jack Miller | Prima Pramac Yamaha MotoGP | ![]() |
+0.243 |
4 | Raul Fernandez | Trackhouse Racing MotoGP | ![]() |
+0.386 |
5 | Pedro Acosta | Red Bull KTM Factory Racing | ![]() |
+0.409 |
Klik hier voor de volledige uitslag
Volgende sessie: Sprint
Tijd: 15:00 uur (06:00 uur Nederlandse tijd)
In onderstaande video de hoogtepunten van bovengenoemde sessies. Met dank aan Ziggo Sport Racing.
Handige links Liqui Moly Australian Motorcycle Grand Prix:
Volledig tijdschema en uitslagen
Waar te volgen op TV
NIEUW | MotoGP- en WorldSBK ticketshop
Fotoverslag
Vrijwillige bijdrage Racesport.nl
Bent u een trouwe bezoeker van deze website, bent u tevreden met het door ons gebrachte gratis te lezen motorsportnieuws en wilt u het werk van het Racesport.nl redactieteam mede ondersteunen?
Dat kan d.m.v. een vrijwillige bijdrage via de betaallink vrijwillige bijdrage Racesport.nl of door een bijdrage over te maken naar het volgende bankrekening nummer: NL31 BUNQ 2035 9539 44 t.n.v. ES Event & Sports Promoter, onder vermelding van ‘vrijwillige bijdrage Racesport.nl’