HomeWorldSBKWorldSBKRazgatlioglu over zijn felle strijd met Bulega: “We moeten verbeteren om écht...

Razgatlioglu over zijn felle strijd met Bulega: “We moeten verbeteren om écht voor de winst te kunnen vechten”

Toprak Razgatlıoğlu liet zaterdag in Cremona opnieuw zien waarom hij tot de top van het WorldSBK-veld behoort. De BMW-coureur scoorde met de tweede plaats in Race 1achter Nicolo Bulega weliswaar belangrijke WK-punten, maar was na afloop vooral realistisch over de uitdagingen die hem wachten.

De openingsronden van de race zaterdag in Cremona waren spectaculair, met een intens duel tussen Razgatlioglu en Ducati’s Nicolo Bulega. “Het begin was echt leuk,” vertelde Razgatlioglu na afloop van de race. “We vochten hard met elkaar, maar het was ook lastig. In sommige sectoren was hij sterker, in andere ik. Maar aan het einde van de race was dat niet genoeg – hij had simpelweg een beter tempo.”

Ondanks zijn eigen sterke pace, kon Razgatlioglu de constante snelheid van Bulega niet bijbenen. “Ik was verrast. Ik dacht dat mijn tempo sterk genoeg was, maar hij reed gewoon een erg sterke race. Dat moeten we erkennen.”

Voor de Tissot Superpole Race van morgen ziet de BMW-coureur echter kansen. “Het is een korte race van tien ronden. Iedereen pusht daar keihard, dus misschien kunnen we dichterbij komen. Al is het moeilijk om te zeggen of ik kan winnen – Nicolo is sterk, en de Ducati is dat ook.”

De sleutel tot verbetering ligt volgens de talentvolle Turk vooral bij de grip aan de achterzijde. “De grip van de Ducati zit op een ander niveau. Als wij daar iets kunnen vinden, dan maken we een kans. We moeten de motor sowieso verbeteren als we écht voor de overwinning willen vechten.”

Het raceweekend is bovendien fysiek veeleisend gebleken. “Iedereen heeft hier al meer gereden, dus ik voel me best moe. Vorig jaar had ik een heel andere motor, met meer grip en betere handling. Nu moet ik echt vechten op de motor, terwijl Bulega rijdt alsof het een 600cc is.”

Toch blijft Razgatlioglu positief. “Ik blijf elke race vechten, zoals altijd. En hopelijk kunnen we dit weekend of anders volgende week gewoon blijven lachen.”

De Tissot Superpole Race van de Acerbis Italian Round gaat zondagochtend om 11:00 uur lokale tijd van start, drie uur later, om 14:00 uur, gevolgd door WorldSBK Race 2.



↓Tijdschema en volledige uitslagen Acerbis Italian Round↓



04 – WorldSBK Cremona 2025
09:40 - 10:05
WorldWCR
Vrije training
10:20 - 11:05
WorldSBK
Eerste vrije training
11:20 - 12:00
WorldSSP
Vrije training
14:10 - 14:35
WorldWCR
Superpole
15:00 - 15:45
WorldSBK
Tweede vrije training
16:00 - 16:40
WorldSSP
Superpole


Handige links Acerbis Round:

Volledige tijdschema en uitslagen
Waar te volgen op TV
NIEUW | MotoGP- en WorldSBK ticketshop
Fotoverslag

 



Volg het laatste Racesport.nl nieuws ook via social media:

 



   Vrijwillige bijdrage Racesport.nl  

Bent u een trouwe bezoeker van deze website, bent u tevreden met het door ons gebrachte gratis te lezen motorsportnieuws en wilt u het werk van het Racesport.nl redactieteam mede ondersteunen?

Dat kan d.m.v. een vrijwillige bijdrage via de betaallink vrijwillige bijdrage Racesport.nl  of door een bijdrage over te maken naar het volgende bankrekening nummer: NL31 BUNQ 2035 9539 44 t.n.v. ES Event & Sports Promoter, onder vermelding van ‘vrijwillige bijdrage Racesport.nl’



 

Gerelateerde berichten
Gerelateerd

Winkelwagen0
Er zijn nog geen producten aanwezig