HomeInternationaalBritish Superbike ChampionshipTragedie op Oulton Park: Owen Jenner en Shane Richardson komen om het...

Tragedie op Oulton Park: Owen Jenner en Shane Richardson komen om het leven bij massale crash

Tijdens de openingsronde van het 2025 British Superbike Championship seizoen op Oulton Park heeft zich maandagmiddag een tragedie voltrokken. Direct na de start van de tweede Quattro Group British Supersport race ging het vreselijk mis tijdens een crash in de eerste bocht, een crash waarbij in totaal maar liefst raakten elf coureurs betrokken waren.

Race direct stilgelegd na massale valpartij

Het ongeval vond plaats bij het uitkomen van de eerste bocht van. Elf coureurs gingen onderuit in een kettingreactie, waarna de wedstrijd onmiddellijk werd stilgelegd. De medische teams waren snel ter plaatse, maar konden niet voorkomen dat de ernst van de situatie leidde tot de annulering van het resterende raceprogramma van de openingsronde van het 2025 Bennetts British Superbike seizoen.

Lees ook | MSVR statement: Quattro Group British Supersport Championship Race

Jenner en Richardson bezweken aan hun verwondingen

Owen Jenner werd ter plekke behandeld en vervolgens overgebracht naar het medisch centrum van het circuit. Hij overleed aan een ernstig hoofdtrauma ondanks reanimatiepogingen. Shane Richardson liep zware verwondingen op aan de borstkas en overleed in het medisch centrum voordat hij kon worden overgebracht naar het nabijgelegen Royal Stoke University Hospital.

Tom Tunstall liep zware rug- en buikverwondingen op en werd overgebracht naar hetzelfde ziekenhuis. Vijf andere rijders—Carl Harris, Max Morgan, Cameron Hall, Freddie Barnes en Morgan McLaren-Wood—kwamen er met lichtere verwondingen vanaf. Lewis Jones, Corey Tinker en George Edwards waren betrokken bij de crash, maar bleven ongedeerd.

Onderzoek naar oorzaak loopt

Het Motorcycle Circuit Racing Control Board (MCRCB) en MotorSport Vision Racing (MSVR) hebben in samenwerking met de lokale autoriteiten een onderzoek ingesteld naar de oorzaak van het incident.

Twee bekende en geliefde coureurs binnnen de Britse racefamilie

De 21-jarige Owen Jenner werd gezien als een veelbelovend talent. In 2023 kroonde hij zich tot kampioen in de Junior Superstock-klasse en maakte indruk in de GP2-categorie. Voor 2025 kreeg hij een zitje in de Supersport op een Rapid Honda CBR600RR.

Shane Richardson, afkomstig uit Nieuw-Zeeland, had eerder zijn geluk beproefd in het MotoAmerica (Amerikaans wegracekampioenschap) en maakte sinds 2019 deel uit van het bekende nationale Britse wegracekampioenschap. Met het Astro-JJR Hippon Suzuki-team hoopte hij in 2025 verder te kunnen bouwen op zijn negende plaats in het kampioenschap van 2024.

Veel sterkte

Namens het gehele Racesport.nl redactieteam wensen wij de betrokken families, de overige bij het incident betrokken coureurs en de hechte British Superbike gemeenschap veel sterkte met het verlies en het verwerken van de impact van deze tragische gebeurtenis.

01 – British Superbikes Oulton Park 2025
10:35 - 10:55
National Sportbike
Last Chance Race
11:20 - 11:50
British Superteen
Race 2
12:00 - 12:30
National Sportbike
Race 1
12:35 - 12:55
BMW F900 R Cup
Last Chance Race
14:15 - 14:45
British Superbikes
Race 2
14:55 - 15:25
BMW F900 R Cup
Race
15:35 - 16:05
National Superstock
Race
16:30 - 17:00
British Supersport – Afgelast
Race
17:30 - 18:00
British Superbikes – Afgelast
Race 3
18:20 - 18:45
National Sportbike – Afgelast
Race 2


Volg het laatste Racesport.nl nieuws ook via social media:



   Vrijwillige bijdrage   

Bent u een trouwe bezoeker van deze website, bent u tevreden met het door ons gebrachte gratis te lezen motorsportnieuws en wilt u het werk van het Racesport.nl redactieteam mede ondersteunen?

Dat kan d.m.v. een vrijwillige bijdrage via de betaallink vrijwillige bijdrage Racesport.nl  of door een bijdrage over te maken naar het volgende bankrekening nummer:

NL31 BUNQ 2035 9539 44 t.n.v. ES Event & Sports Promoter, onder vermelding van ‘vrijwillige bijdrage Racesport.nl’



 

Gerelateerde berichten
Gerelateerd

Winkelwagen0
Er zijn nog geen producten aanwezig