HomeMotoGPMoto2Van den Goorbergh en Veijer naar Q1 in Le Mans, Gonzalez het...

Van den Goorbergh en Veijer naar Q1 in Le Mans, Gonzalez het snelst

Zonta van den Goorbergh eindigt de vrijdag in Le Mans op een zestiende positie, Collin Veijer komt tot de tweeëntwintigste tijd. De snelste tijd ging naar Manuel Gonzalez die Diogo Moreira en Filip Salac ruim voor bleef.

Na de Moto3 was het de beurt aan de Moto2 klasse voor hun training die gaat uitmaken wie zich direct plaatsen voor Q2 op zaterdag. Darryn Binder heeft na zijn incident met Zonta van den Goorbergh op vrijdagochtend een long lap penalty ontvangen maar zal deze niet tijdens de Michelin Grand Prix of France inlossen, de Zuid-Afrikaan heeft zijn onderarm gebroken en komt dit weekend niet meer in actie. Van den Goorbergh moest zich even melden in het medical centre maar werd fit verklaard.

Manuel Gonzalez ging aan het begin van de sessie verder waar de Spanjaard deze ochtend was geëindigd, het noteren van snelle ronden en reed met een 1’34.744 de snelste tijd voor Filip Salac en Jake Dixon. Van den Goorbergh opende met een dertiende tijd. Collin Veijer reed de drieëntwintigste tijd terwijl zijn teamgenoot Deniz Öncü ten val kwam.

Halverwege de sessie kende Filip Salac kende een technisch probleem naar binnen komen. De Tsjech stond 0,383 achter Gonzalez op een tweede positie voor zijn teamgenoot Dixon. Veijer was opgeklommen naar de zestiende positie. Van den Goorbergh had nog altijd de dertiende positie in handen.

In de slotfase kwam Alex Escrig ten val wat voor een rode vlag zorgde. In de laatste vijf minuten kwam niemand meer aan de tijd van Gonzalez. Ondanks de technische problemen van Filip Salac werd hij derde. Van den Goorbergh kwam naar een zestiende tijd en Veijer werd tweeëntwintigste. Crashes waren er nog voor Jorge Navarro, Adrián Huertas, David Alonso en Jake Dixon.

Uitslag Training:

  1. Manuel Gonzalez – Liqui Moly Dynavolt IntactGP | 1’34.744
  2. Diogo Moreira – Italtrans Racing Team | +0,335
  3. Filip Salac – Elf Marc VDS Racing Team | +0,383
  4. Jake Dixon – Elf Marc VDS Racing Team | +0,445
  5. Celestino Vietti – Folladore SpeedRS Team | +0,547

16. Zonta van den Goorbergh – RW Idrofoglia Racing GP | +0,936
22. Collin Veijer – Red Bull KTM Ajo | +1,173

Klik hier voor de volledige uitslag

Volgende sessie: Tweede vrije training
Tijd: Zaterdagochtend 09:25 uur



RW-2025-vip



collin-veijer



Tijdschema en volledige uitslagen Michelin Grand Prix of France



06 – MotoGP Le Mans 2025
08:30 - 08:45
MotoE
Training 1
09:26 - 09:58
Moto3 * (nieuw tijdschema)
Eerste vrije training
10:06 - 10:46
Moto2 *
Eerste vrije training
10:55 - 11:40
MotoGP *
Eerste vrije training
12:10 - 12:35
Red Bull Rookies *
Eerste vrije training
12:45 - 13:00
MotoE *
Training 2
13:15 - 13:50
Moto3
Training
14:05 - 14:45
Moto2
Training
15:00 - 16:00
MotoGP
Training
16:25 - 16:50
Red Bull Rookies
Tweede vrije training
17:00 - 17:10
MotoE
Eerste kwalificatie
17:20 - 17:30
MotoE
Tweede kwalificatie
17:50 - 18:10
Red Bull Rookies
Kwalificatie




Handige links Michelin Grand Prix of France:

Waar te volgen op TV
NIEUW | MotoGP- en WorldSBK ticketshop
Fotoverslag



Volg het laatste Racesport.nl nieuws ook via social media:

 



   Vrijwillige bijdrage Racesport.nl  

Bent u een trouwe bezoeker van deze website, bent u tevreden met het door ons gebrachte gratis te lezen motorsportnieuws en wilt u het werk van het Racesport.nl redactieteam mede ondersteunen?

Dat kan d.m.v. een vrijwillige bijdrage via de betaallink vrijwillige bijdrage Racesport.nl  of door een bijdrage over te maken naar het volgende bankrekening nummer: NL31 BUNQ 2035 9539 44 t.n.v. ES Event & Sports Promoter, onder vermelding van ‘vrijwillige bijdrage Racesport.nl’



 

39127974

Gerelateerde berichten
Gerelateerd

Winkelwagen0
Er zijn nog geen producten aanwezig