HomeInternationaalIDMVan der Voort pakt eerste IDM-podium voor Track and Trades Wixx Racing...

Van der Voort pakt eerste IDM-podium voor Track and Trades Wixx Racing Team in Schleiz

Melvin van der Voort heeft zondag zijn eerste podiumplaats van het seizoen behaald in het IDM Supersport-kampioenschap. Op het Schleizer Dreieck reed de 19-jarige Nederlander naar een knappe derde positie in de tweede race van het weekend. Voor Van der Voort en het Track and Trades Wixx Racing Team is het de eerste top-drie klassering op de Ducati Panigale V2.

Tijdens de vrije trainingen op vrijdag wist Melvin van der Voort al snel een goed tempo te vinden op het semi-permanente circuit de Schleizer Dreieck. Hij werkte veel ronden af en sloot de vrijdag af met de tweede tijd in het competitieve IDM Supersport-veld.

De zaterdag begon minder voortvarend. In de eerste kwalificatie kwam Van der Voort vroeg in de sessie ten val in bocht 1. Zijn snelste rondetijd bleek ondanks deze tegenslag echter voldoende voor een tweede startpositie. Dankzij snel herstelwerk van het team kon hij alsnog deelnemen aan de tweede kwalificatie.

Een tijdstraf voor de snelste man uit de training en polesitter leverde Van der Voort verrassend de pole position op tijdens de eerste race van het weekend. Zijn start was echter matig, waardoor hij terugviel naar P11. In de daaropvolgende ronden reed hij een sterke inhaalrace en wist zich knap terug te vechten naar de zesde plaats.

Zondag tijdens de tweede race liet Van der Voort zien dat de progressie van het team zijn vruchten afwerpt. Hij kwam goed weg bij de start, nestelde zich meteen op de derde positie en hield deze vast tot de finish. Hoewel het tempo in de kopgroep hoog lag, wist hij het gat naar de tweede plaats klein te houden en zijn eerste podium veilig te stellen.

Melvin van der Voort: “Ik ben ontzettend tevreden over hoe het weekend is verlopen. Het podium is natuurlijk geweldig, maar nog belangrijker is dat ik me eindelijk echt goed voel op de Ducati. Daar ben ik het team enorm dankbaar voor. We hebben een sterke basis gelegd voor de rest van het seizoen.”

De volgende IDM Supersport-ronde vindt plaats van 20 tot en met 22 juni op het Autodrom Most in Tsjechië.



↓ Onderstaande de volledige uitslagen en het tijdschema ↓



02 – IDM Schleizer Dreieck 2025
15:30 - 15:50
Twin Cup
Eerste kwalificatie
15:55 - 16:15
Pro Superstock 1000
Eerste kwalificatie
16:25 - 16:55
IDM Superbike
Pre Superpole
17:00 - 17:20
ZX-4RR Cup
Eerste kwalificatie


Handige links IDM Schleiz 2025:

Tijdschema en volledige uitslagen
Live Timing
Fotoverslag





Livestream zaterdag (vanaf 14:50 uur)



 



Livestream zondag (vanaf 10:45 uur)



 



Volg het laatste Racesport.nl nieuws ook via social media:

 



   Vrijwillige bijdrage Racesport.nl  

Bent u een trouwe bezoeker van deze website, bent u tevreden met het door ons gebrachte gratis te lezen motorsportnieuws en wilt u het werk van het Racesport.nl redactieteam mede ondersteunen?

Dat kan d.m.v. een vrijwillige bijdrage via de betaallink vrijwillige bijdrage Racesport.nl of door een bijdrage over te maken naar het volgende bankrekening nummer: NL31 BUNQ 2035 9539 44 t.n.v. ES Event & Sports Promoter, onder vermelding van ‘vrijwillige bijdrage Racesport.nl’



 

Gerelateerde berichten
Gerelateerd