Filip Salac heeft vrijdagochtend op de Red Bull ring de snelste Moto2 tijd op de klok gezet tijdens de eerste vrije training van de BWIN Grand Prix of Austria. De Tsjech was met een nieuwe ronderecord het snelst voor Aron Canet en de dit seizoen in de klasse debuterende David Alonso. Collin Veijer werd met de zestiende rondetijd de beste geklasseerde Nederlander terwijl Zonta van den Goorbergh na een moeilijke eerste sessie van het weekend genoegen moest nemen met de zesentwintigste rondetijd.
Na de Moto3 klasse was het vrijdagochtend op de Red Bull Ring de beurt aan de Moto2 coureurs voor hun eerste vrije training van de BWIN Grand Prix of Austria. Onder nagenoeg perfecte omstandigheden (zonnig en temperatuur van 22 graden) zagen we een sessie waarin de coureurs opnieuw zeer aan elkaar gewaagd waren – halverwege de 40 minuten durende sessie zagen we maar liefst 21 coureurs binnen een seconde.
In de slotfase – een deel van het veld koos voor een nieuwe band terwijl anderen besloten in deze sessie slechts één band gebruikten – werden de verschillen weliswaar iets groter. Collin Veijer besloot met nog ongeveer 10 minuten te gaan als één van de eersten met een nieuwe band naar buiten te gaan. De 20-jarige Red Bull KTM Ajo coureur wist daarmee kort even de top 10 binnen te komen maar al snel volgden meerdere coureurs en was het uiteindelijk Filip Salac die bij het vallen van de finishvlag met een snelste ronde van 1’33.427 (nieuw recordronde) de lijst aanvoerde voor Aron Canet, David Alonso, Jake Dixon en Alonso Lopez.
Barry Baltus sloot deze eerste vrije training af met de elfde rondetijd achter zijn naam terwijl Veijer uiteindelijk genoegen moest nemen met de zestiende rondetijd (+0,743) en Zonta van den Goorbergh niet verder wist te komen dan de zesentwintigste rondetijd op 1,584 seconde van de snelste tijd.
Een crash was er in deze sessie voor Izan Guevara, de Spanjaard kwam in de slotfase ten val in bocht 10.
Moto2 – FP1 (Red Bull Ring, 15 augustus 2025)
Positie | Naam | Team | Land | verschil |
---|---|---|---|---|
1 | Filip Salac | ELF Marc VDS Racing Team | ![]() |
1’33.427 |
2 | Aron Canet | Fantic Racing Lino Sonego | ![]() |
+0.088 |
3 | David Alonso | CFMOTO Inde Aspar Team | ![]() |
+0.134 |
4 | Jake Dixon | ELF Marc VDS Racing Team | ![]() |
+0.297 |
5 | Alonso Lopez | Sync SpeedRS Team | ![]() |
+0.302 |
16 | Collin Veijer | Red Bull KTM Ajo | ![]() |
+0.743 |
26 | Zonta van den Goorbergh | RW-Idrofoglia Racing GP | ![]() |
+1.584 |
Klik hier voor de volledige uitslag
Volgende sessie: Training
Tijd: 14:05 uur
↓ Tijdschema en volledige uitslagen BWIN Grand Prix of Austria: ↓
Handige links BWIN Grand Prix of Austria:
Volledig tijdschema en uitslagen
Waar te volgen op TV
NIEUW | MotoGP- en WorldSBK ticketshop
Fotoverslag
Vrijwillige bijdrage Racesport.nl
Bent u een trouwe bezoeker van deze website, bent u tevreden met het door ons gebrachte gratis te lezen motorsportnieuws en wilt u het werk van het Racesport.nl redactieteam mede ondersteunen?
Dat kan d.m.v. een vrijwillige bijdrage via de betaallink vrijwillige bijdrage Racesport.nl of door een bijdrage over te maken naar het volgende bankrekening nummer: NL31 BUNQ 2035 9539 44 t.n.v. ES Event & Sports Promoter, onder vermelding van ‘vrijwillige bijdrage Racesport.nl’