Collin Veijer heeft zondagmiddag tijdens de Moto2 race van de Qatar Airways Grand Prix of Portugal de tweede plaats behaald. De Nederlander eindigt op slechts 0,090 van winnaar Diogo Moreira. Zonta van den Goorbergh werd net buiten de punten zestiende. David Alonso maakt het podium compleet.
Om 11:15 uur lokale tijd, 12:15 uur Nederlands tijd gingen de lichten uit voor de eenentwintig ronden tellende Moto2 race op het Autodromo Internacionale de Algarve Portimão. Diogo Moreira heeft voorafgaand aan de race een kans op de titel. Daarvoor zou de Braziliaan moeten winnen en Manuel Gonzalez mag dan niet hoger eindigen dan achtste. Als Moreira tweede wordt mag Gonzalez niet hoger eindigen dan dertiende.
De coureurs vertrokken allen op de zachte voor- en achterband. Bij de start kwam de van pole vertrokken Diogo Moreira goed van zijn plek en hield de leiding vast. Collin Veijer kwam van de derde plek en nam de tweede plaats in. Zonta van den Goorbergh vertrok als twaalfde en lag zestiende. Manuel Gonzalez hield zijn zevende plaats vast. Moreira en Veijer sloegen meteen een gat richting Dixon op de derde plaats. Barry Baltus viel terug naar de tiende positie.
Bij het ingaan van de vierde ronde nam Veijer de leiding over terwijl Gonzalez naar de vijfde positie klom. Gonzalez moest de top vier laten gaan nadat de Spanjaard een fout maakte en terugviel naar de zevende plaats. Veijer verhoogde de pace en begon een voorsprong op te bouwen van een kleine halve seconde. Van den Goorbergh viel terug naar de achttiende positie terwijl Baltus de aansluiting hervond bij Gonzalez.
In de zevende ronde reed Veijer de snelste raceronde, sneller dan zijn kwalificatie tijd. Het gat naar Moreira op de tweede plaats was een halve seconde, die op zijn beurt een halve seconde had op David Alonso. Gonzalez kwam weer naar voren en lag zesde. Canet ging Dixon voorbij in strijd voor de vierde plaats. Van den Goorbergh reed op de negentiende plaats.
Halverwege de race was het Veijer die nog altijd de leiding in handen had voor Moreira en Alonso. Van den Goorbergh klom twee plekken naar de zeventiende positie. Baltus ging voorbij aan Gonzalez voor de vijfde positie. Met nog zeven ronden te gaan was de voorsprong van Veijer nog altijd een halve seconde.
Veijer wist ronde na ronde in de vierde sector het verschil te maken. Alonso wist langzaamaan het gat dicht te rijden naar het tweetal. Met nog vier ronden te gaan had Moreira de aansluiting helemaal te pakken bij Veijer. Gonzalez lag zesde achter Baltus. Canet was de snelste op de baan en kwam snel dichterbij de top drie.
Met nog drie ronden te gaan nam Moreira de leiding over. De gehele top vier lag bij het ingaan van de laatste ronde binnen een halve seconde. Moreira trok uiteindelijk aan het langste eind en versloeg Veijer met 0,090 seconden. David Alonso werd derde voor Aron Canet en Barry Baltus. Manuel Gonzalez werd zesde. Van den Goorbergh werd net buiten de punten zestiende.
Xabi Zurutuza, Marcos Ramirez, Ayumu Sasaki en Eric Fernández kwamen ten val.
Top 5 – Moto2 Race Qatar Airways Grand Prix of Portugal
| Positie | Naam | Team | Land | Tijd / Verschil |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Diogo Moreira | Italtrans Racing Team | ![]() |
Winnaar |
| 2 | Collin Veijer | Red Bull KTM Ajo | ![]() |
+0,090 |
| 3 | David Alonso | CFMoto Inde Aspar Team | ![]() |
+0,492 |
| 4 | Aron Canet | Fantic Racing | ![]() |
+0,992 |
| 5 | Barry Baltus | Fantic Racing | ![]() |
+5,214 |
Klik hier voor de volledige uitslag
In het kampioenschap is het verschil tussen Diogo Moreira en Manuel Gonzalez 24 punten, met nog 25 te verdelen lijkt de titel een kwestie van tijd.
Handige links Qatar Airways Grand Prix of Portugal:
Volledig tijdschema en uitslagen
Waar te volgen op TV
NIEUW | MotoGP- en WorldSBK ticketshop
Fotoverslag
Vrijwillige bijdrage Racesport.nl
Bent u een trouwe bezoeker van deze website, bent u tevreden met het door ons gebrachte gratis te lezen motorsportnieuws en wilt u het werk van het Racesport.nl redactieteam mede ondersteunen?
Dat kan d.m.v. een vrijwillige bijdrage via de betaallink vrijwillige bijdrage Racesport.nl of door een bijdrage over te maken naar het volgende bankrekening nummer: NL31 BUNQ 2035 9539 44 t.n.v. ES Event & Sports Promoter, onder vermelding van ‘vrijwillige bijdrage Racesport.nl’








