HomeMotoGPMotoGPZarco aast op Honda fabrieks zitje voor 2026: gesprekken in vergevorderd stadium

Zarco aast op Honda fabrieks zitje voor 2026: gesprekken in vergevorderd stadium

Johann Zarco heeft in aanloop naar zijn thuisrace op Le Mans duidelijkheid gegeven over zijn ambities voor 2026. De 34-jarige Fransman bevestigde tegenover Dorna Sports dat hij serieuze gesprekken voert met Honda over een mogelijke overstap van LCR naar het officiële Honda fabrieksteam. 

Sterke seizoensstart met LCR Honda

Johann Zarco presteert in 2025 sterk op de RC213V in de kleuren van Castrol Honda LCR. Met 43 WK-punten staat hij zevende in de tussenstand van het kampioenschap– elf meer dan Luca Marini en maar liefst 32 meer dan de geplaagde Joan Mir die beiden actief zijn voor het officiële Honda fabrieksteam, Honda HRC Castrol. Hoogtepunten tijdens de eerste vijf Grand Prix weekenden voor Zarco waren zijn plaats op de eerste startrij in Argentinië en een vierde plaats tijdens de race op het Lusail International Circuit in Qatar.

“Ik voel me super goed bij LCR, maar de gesprekken met Honda zijn erg positief,” aldus Zarco. “Lucio [Cecchinello] is altijd transparant. Hij weet dat de overstap naar het fabrieksteam een belangrijk moment in mijn carrière zou zijn.”

Fabriekszitje van Marini onder druk

Hoewel Zarco donderdag aan de vooravond van zijn thuis Grand Prix in Le Mans Marini niet expliciet noemde, is duidelijk dat het om zijn positie gaat. De Italiaan heeft nog geen verlenging van zijn contract en moet opboksen tegen de beduidend betere prestaties van Zarco, die als leider van Honda’s technische wederopbouw wordt gezien. Het verschil in materiaal blijft echter merkbaar: zo krijgt Marini dit weekend op Le Mans de beschikking over een geüpdatete versie van de RC213V, die Zarco nog niet mag gebruiken.

“Ik heb de nieuwe motor nog niet getest, die is alleen voor het fabrieksteam beschikbaar,” vertelde Zarco. “Maar we hebben andere verbeteringen waarmee we goed kunnen presteren voor mijn thuispubliek.”

Marini: “Het is nog vroeg”

Ondanks dat de druk die toeneemt, blijft Marini zelf rustig. In Italiaanse media gaf hij aan dat ook hij in gesprek is met Honda, al lijken zijn kansen op een langer verblijf bij het Honda fabrieksteam kleiner te worden. Een mogelijke ruil met Zarco – waarbij Marini terugkeert naar LCR en van plaats wisselt met Zarco – behoort tot de opties.

Zoals Marini al aangeeft, het is nog vroeg maar dat er bij Honda de nodige veranderingen op stapel staan is wel duidelijk. Niet alleen Zarco lijkt voor komend seizoen echter een mogelijke kandidaat voor het Honda fabrieksteam naast Mir – de Spanjaard heeft nog een tot aan het einde van het seizoen 2026 op zak bij zijn huidige werkgever. Zo wordt de naam van Pedro Acosta ook veelvuldig genoemd, net als die van huidig World Superbike coureur Toprak Razgatlioglu. Zarco liet zich enkele dagen geleden al ontvallen dat het hem veel beter zou passen als Razgatlioglu zou kiezen voor een contract bij Yamaha (Prima Pramac Yamaha) aangezien dit zijn onderhandelingen met de bazen van Honda een stuk makkelijker zou maken. Hoe dan ook, Zarco speelt het spelletje slim zo aan de vooravond van zijn thuis Grand Prix, hij wist donderdag in Le Mans in ieder geval de aandacht te trekken en dergelijke uitspraken worden door de Franse MotoGP fans met veel enthousiasme ontvangen.



RW-2025-vip



collin-veijer



Tijdschema en volledige uitslagen Michelin Grand Prix of France



06 – MotoGP Le Mans 2025
08:30 - 08:45
MotoE
Training 1
09:00 - 09:35
Moto3
Eerste vrije training
09:50 - 10:30
Moto2
Eerste vrije training
10:45 - 11:30
MotoGP
Eerste vrije training
12:05 - 12:30
Red Bull Rookies
Eerste vrije training
12:35 - 12:50
MotoE
Training 2
13:15 - 13:50
Moto3
Training
14:05 - 14:45
Moto2
Training
15:00 - 16:00
MotoGP
Training
16:25 - 16:50
Red Bull Rookies
Tweede vrije training
17:00 - 17:10
MotoE
Eerste kwalificatie
17:20 - 17:30
MotoE
Tweede kwalificatie
17:50 - 18:10
Red Bull Rookies
Kwalificatie




Handige links Michelin Grand Prix of France:

Waar te volgen op TV
NIEUW | MotoGP- en WorldSBK ticketshop
Fotoverslag



Volg het laatste Racesport.nl nieuws ook via social media:

 



   Vrijwillige bijdrage Racesport.nl  

Bent u een trouwe bezoeker van deze website, bent u tevreden met het door ons gebrachte gratis te lezen motorsportnieuws en wilt u het werk van het Racesport.nl redactieteam mede ondersteunen?

Dat kan d.m.v. een vrijwillige bijdrage via de betaallink vrijwillige bijdrage Racesport.nl  of door een bijdrage over te maken naar het volgende bankrekening nummer: NL31 BUNQ 2035 9539 44 t.n.v. ES Event & Sports Promoter, onder vermelding van ‘vrijwillige bijdrage Racesport.nl’



 

Gerelateerde berichten
Gerelateerd

Winkelwagen0
Er zijn nog geen producten aanwezig