Manuel Gonzalez heeft vrijdagmiddag de Moto2 Training op het Balaton Park Circuit als snelste afgesloten. De Liqui Moly Dynavolt Intact GP coureur noteerde een nieuw ronderecord van 1’40.229 en verzekerde zich daarmee van de eerste plaats én een directe plaatsing voor Q2. Collin Veijer maakte opnieuw indruk door lange tijd vooraan mee te draaien en de sessie uiteindelijk als zesde af te sluiten.
Collin Veijer liet zich in de eerste helft van de vrijdagmiddag sessie op Balaton Park direct van voren zien. De Red Bull KTM Ajo-coureur nestelde zich al vroeg binnen de top tien en straalde zichtbaar vertrouwen uit op het Hongaarse circuit.
Halverwege de sessie zorgde Sergio Garcia – die maandag na afloop van het weekend in Hongarije een onderarm operatie zal ondergaan – voor een spannend moment toen hij zich in bocht 1 verremde. De Spanjaard kwam in het grind terecht maar wist zonder schade zijn weg te vervolgen in de strijd om een plaats bij de snelste veertien.
Met nog twintig minuten op de klok werd de tijdlijst aangevoerd door Izan Guevara, voor Manuel Gonzalez, Ivan Ortola, Collin Veijer en Filip Salac.
Veijer kortstondig aan kop
In de slotfase werd het tempo verder opgevoerd. Met nog 8 minuten en 45 seconden te gaan zette Veijer een indrukwekkende ronde van 1’40.697 op de klok, goed voor de op dat moment eerste positie. Lang kon de Nederlander echter niet genieten van zijn koppositie. WK leider Gonzalez sloeg terug en dook met nog 7 minuten en 30 seconden te gaan naar de eerste plaats dankzij een ronde van 1’40.498.
De Spanjaard bleef vervolgens verbeteren. Eerst scherpte hij zijn tijd aan naar 1’40.376, waarna hij een ronde later het bestaande ronderecord van Diogo Moreira uit de boeken reed met een indrukwekkende 1’40.229.
Die tijd bleef uiteindelijk onaantastbaar waardoor Gonzalez de Training als snelste afsloot.
Valpartij Piqueras
In de laatste minuten kwam Ángel Piqueras ten val in bocht 7. De QJMOTOR-FRINSA-MSI-coureur leek daarbij veel pijn te hebben na een opmerkelijke crash. Piqueras maakte dit weekend op Balaton Park zijn rentree na een eerdere blessure.
Voor Veijer bleef de zesde positie overeind. De Nederlander realiseerde zijn snelste ronde al in zijn veertiende ronde en eindigde op slechts 0,468 seconde van de snelste tijd. Ook Zonta van den Goorbergh wist zich met de zestiende plaats nog binnen een seconde van de kopman te klasseren, het verschil was echter net te veel voor rechtstreekse plaatsing van Q2. Barry Baltus dertiende, een klassering waarmee de Belg aan de goede kant van de streep zat en zich rechtstreeks plaatste voor Q2..
Top 5 – Moto2 Training Hungarian Round Balaton Park
- Manuel Gonzalez 🇪🇸 | Liqui Moly Dynavolt Intact GP | 1’40.229
- David Alonso 🇨🇴 | CFMOTO Inde Aspar Team +0.203
- Filip Salac 🇨🇿 | OnlyFans American Racing Team +0.311
- Daniel Muñoz 🇪🇸 | Italtrans Racing Team +0.427
- Alberto Ferrández 🇪🇸 | BLU CRU Pramac Yamaha Moto2 +0.446
6. Collin Veijer 🇳🇱 | Red Bull KTM Ajo +0.468
13. Barry Baltus 🇧🇪 | REDS Fantic Racing +0.687
16. Zonta van den Goorbergh 🇳🇱 | Momoven Idrofoglia RW Racing Team +0.922
Klik hier voor de volledige uitslag
In onderstaande video de hoogtepunten van de vrijdagsessies van de Moto2 klasse. Met dank aan Ziggo Sport Racing.
↓Tijdschema en volledige uitslagen Grand Prix of Hungary↓
Handige link Grand Prix of Hungary:
Volledig tijdschema en uitslagen
Waar te volgen op TV
MotoGP- en WorldSBK ticketshop
Fotoverslag





